Zatímco spíš

Zatímco spíš Originální název: Mientras duermes

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0609

Argo (2012) 978-80-257-0609 264

Knižní debut Zatímco spíš úspěšného filmového scénáristy Alberta Mariniho vznikl na základě jeho scénáře pro stejnojmenný film režiséra převážně hororových snímků Jaumeho Balagueróa. Přivádí čtenáře do luxusního činžovního domu v New Yorku, protagonistou thrilleru je jeho vrátný. Ten totiž vlastní klíče od všech bytů a zná slabosti všech obyvatel domu. Stačí jich jen využít. Žádné násilí – hlavní zbraní je psychický teror.

Překlad: Ondřej Nekola (Založil/a: jatox)

Alberto Marini Alberto Marini
*03.09.1972

VerenaLord
  21. 2. 2013, 21:43
Těžko srovnávat knihu a film, když v tomto případě kniha vznikla na základě scénáře. Rozhodně je kniha velice drsná a hodně psychologicky zaměřená, ale nevím, zda doporučit spíš přečtení nebo zhlédnutí.
thefreakinside
  2. 10. 2015, 17:49
Psychopatický maniak, který nedokáže pociťovat radost, dokud ji někomu jinému neodepře. Každý den sumarizuje svůj život na římse činžáku, kde pracuje jako vrátný, přemýšlí, zda mu další den stojí za to žít, či se má konečně naklonit a přepadnout do prázdna. Jakožto vrátný má možnost odemykat nejen každý z bytů, ale také mysl a rozpoložení tamních obyvatel. Cillian si pečlivě vybírá své oběti, kterým působí psychologický teror, zarývá se jim pod kůži a maže jejich úsměvy z tváří, většinou bez povšimnutí, že za vším stojí on. Jedna z obyvatel, optimistická Clara, je pro Cilliana tvrdým oříškem. Rozhodne se však překonat sám sebe a udělat z ní své mistrovské dílo.

Tenhle vyšinutej magor mě bavil, kniha stejně povedená, jako film, doporučuji.
Emmilli
  4. 2. 2015, 10:50
Námět na román je super. Bohužel to jak je kniha napsaná mi asi nesedlo. Nudila jsem se a knihu jsem četla na etapy mezi jinými. Z hlavní postavy - Ciliana mi běhal mráz po zdech. Clary mi bylo líto ale to je asi tak jediný, co ve mě knížka zanechala. Možná kdyby to bylo napsané jinak, byl by děj napínavější. Dávám tři hvězdičky za to, že na posledních asi 40 stránkách jsem se docela bavila.
aywa
  5. 3. 2015, 17:52
skvělá psychárna, nezklamala! skvělý začátek, skvělý konec. hned co jsem to dočetla, jsem se podívala i na film, který se knize nemůže absolutně rovnat.