Netušené nástrahy

Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Alpress - 2000
ISBN: 80-7218-358-3

Alpress (2000) 80-7218-358-3 391

Svéráznou Amelii Peabodyovou-Emersonovou, jejíž zálibou je vedle archeologie i vyšetřování zločinů, může už český čtenář znát z románů Lev v údolí a Krokodýl na písčině. Oba se odehrávají v Egyptě a souvisejí s archeologickým výzkumem. Tento, třetí příběh se sice odehrává v Londýně, ale opět souvisí s Egyptem, neboť tajemná zjevení a mrtvoly se objevují v muzeu poblíž egyptské mumie. Vedle napínavé zápletky, evokuje román, vyprávěný s příjemným humorem, atmosféru Londýna konce minulého století s jeho aristokratickou společností, kočáry, ale také špínou, blátem a opiovými brlohy. (Založil/a: spartik)

Ducii
  14. 6. 2014, 8:30
Pátý díl příběhů Amelie Peabody. Dosud jsem četla dva předchozí - Krokodýl na písčině (1. díl) a Lev v údolí (4. díl) a musím říci, že tenhle - Netušené nástrahy - je z nich jednoznačně nejlepší. V podstatě skoro od začátku se něco děje a závěr souvisí s příběhem. Musím říci, že člověka, který byl vrahem, jsem po celou knihu úspěšně ignorovala jako nedůležitou postavu, takže si vlastně doteď říkám, co přesně byl zač, ale asi tuším:-D Bylo to napínavé, mělo to spád.