Mistři thrilleru

Originální název: First Thrills

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-096-7

BB art (2012) 978-80-7461-096-7 336

Lee Child, autor série s Jackem Reacherem, představuje spolu s Mezinárodní organizací autorů thrillerů (ITW) ve svazku MISTŘI THRILLERU sbírku pětadvaceti pozoruhodných povídek, originálních, dosud nikdy nepublikovaných, plných napětí, záhad, vražd a dramatických zápletek. Jednak povídky již slavných autorů, členů ITW, ale zároveň i nováčků, vycházejících hvězd žánru thrilleru.
- prohnaný kriminálník si myslí, že může zneužít dítě, na něž by svalil vinu za své zločiny
- nemocniční ošetřovatel se promění ve zloděje mrtvol
- kněz se setká v cele smrti tváří v tvář s vrahem své ženy
- voják Konfederace se vrací domů ke své lásce, ale změnila ho nejen válka… vrací se, avšak něco s ním není v pořádku
- objev létajícího talíře v hlubinách oceánu přivádí jednoho muže na pokraj obrovského odhalení
- poslední přání umírajícího dokazuje jeho bývalé manželce, že je stále prohnilý až do morku kostí
- superšpion se dostává do podivné a zmatené hry… Ale kdo vlastně tahá za nitky?

Ať si přečtete kteroukoli povídku, najdete mezi pestrými tématy určitě něco, co vás pobaví – a možná i nového spisovatele, kterého si oblíbíte.

ZLODĚJ – Gregg Hurwitz, OTRAVNÁ PRÁCE – CJ Lyonsová, OSOBNÍ STRÁŽCE – Lee Child, POSLEDNÍ VEČEŘE – Rip Gerber, PO SOUMRAKU – Alex Kavaová a Deb Carlinová, STŘEDEČNÍ DÍTĚ – Ken Bruen, EDDY MAY – Theo Gangi, ZÁPLETKA – Jeffery Deaver, OKO HURIKÁNU – John Lutz a Lise S. Bakerová, KLUB MRTVÝCH – Michael Palmer a Daniel James Palmer, SLABINA – Grant McKenzie, ZÁHADA GATO – John Lescroart, PRINCEZNA Z FELONY FLATS – Bill Cameron, PLANETA DIVOCHŮ – Stephen Coonts, VYSOKO NAD ZEMÍ – Ryan Brown, NEVIDITELNÝ – Sean Michael Bailey, KDYŽ SE JOHNNY VRACÍ Z VOJNY – Heather Grahamová, VE VLAKU – Rebecca Cantrellová, DEN DĚTÍ – Kelli Stanleyová, OČI MÉHO OTCE – Wendy Corsi Staubová, PROGRAM SE ŠŤASTNÝM KONCEM – Cynthia Robinsonová, ZABITÍ CAROL ANN – J. T. Ellisonová, CHLOE – Marc Paoletti, ACH, JAK LEDOVÉ SRDCE! – Karin Slaughterová, MÍT HLAVNÍ SLOVO – Karen Dionneová (Založil/a: jatox)

hladass
  13. 3. 2016, 19:00
Jak už to tak u sbírek povídek bývá, některé jsou lepší, některé horší, dvě jakoby svým žánrový zaměřením ani do sbírky nepatřily, ale co je pozitivní, ani v jednom případě se nejedná vysloveně o propadák...
Artep524
  24. 6. 2016, 12:49
Objevila jsem zde pár autorů, které jsem před tím neznala a ráda si od nich přečtu něco dalšího. Naopak asi dvě povídky se mi vůbec nelíbily. Nicméně střídání povídek známých i méně známých autorů dělá knihu zajímavou a zábavnou. Za nejlepší čtyři povídky považuji: Po soumraku, Oko hurikánu, Poslední večeře a Zápletka, z nichž Po soumraku byla pro mne nejnapínavější.
bronn
  8. 5. 2014, 19:03
Mám rád sbírky povídek a tahle je obzvlášť povedená, každá je jiná a kromě Planety Divochů, mě všechny bavily. Osvědčení autoři jako Child a Deaver nezklamali a ti neznámí překvapili.
DISP
  28. 12. 2012, 20:12
Povídky zrovna nemusím, ale JATOX má pravdu v tom, že se takto najde nově oblíbený autor : např. Jeffery Deaver,...
frikulinka81
  11. 10. 2014, 21:51
Povídky (25) jsou opravdu různorodé. Některé slabší, ale většina se mi líbila. Za zmínku stojí: Zloděj, Otravná práce, Poslední večeře, Klub mrtvých, Vysoko na zemí, Ve vlaku, Oči mého otce, Zabití Carol Ann, Chloe, Ach, jak ledové srdce!, Mít hlavní slovo.
kaaaci
  24. 11. 2012, 22:03
Hrozně mě mrzí, že většinu z těchto autorů nemůžu u nás v překladu sehnat ... Tak snad se někdy dočkáme.