Škorpion se vrací

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-095-0

BB art (2012) 978-80-7461-095-0 296

Škorpion pronásleduje Alexe Ridera velkou část jeho života. Zabil mu rodiče, snažil se z Alexe udělat zrádce a pokaždé se vrací o něco silnější než předtím. Tentokrát si tato mocná zločinecká organizace hraje s ohněm v nejvýbušnější oblasti světa: na Středním východě. Nikdo nezná Škorpiona tak dobře jako Alex. A nikdo neví, jak se Alexovi dostat na kobylku, lépe než Škorpion. Až doteď. Honičky nebyly ještě nikdy tak zběsilé, souboje tak záludné a nebezpečí pro lidstvo tak velké. Přežije Alex i tentokrát?

překlad: Eva Brožová (Založil/a: jatox)

Ajka13
  5. 1. 2013, 15:49
Komentář může obsahovat menší spoilery!
Je téměř půl jedenácté a já jsem právě dočetla poslední díl série o Alexu Riderovi. Než jsem se na tento díl vrhla, znovu jsem si přečetla všech osm předchozích dílů, aby mi nic neuniklo (a musím poznamenat, že jsem to zvládla za necelých čtrnáct dní). A jsem smutná. Ne snad proto, že už nebude žádný díl, žádná další mise. Bože, nechtěla bych toho chudáka kluka mučit další smrtelně nebezpečnou misí, naopak, jsem pro něj ráda, že už (snad!) bude mít klid. Ale i když jsem věděla, že podobně jako u Odkazu dračích jezdců, Harryho Pottera nebo Darrena Shana, konec je nevyhnutelný, stejně mám v sobě takové to typické prázdno. Ale musím uznat, že Horowitz svou sérii ukončil ve velkém stylu. Nejenže využil příležitostí, které se nabízely po celou dobu (asi si je šetřil na konec), ale zároveň mě málem donutil brečet. U Alexe Ridera! Je mi osmnáct, proboha! A málem jsem se rozbulela nad knihou pro puberťáky, za které se už nepovažuju. Poslednímu dílu samozřejmě nechyběla akce, nechybělo napětí, ale zároveň přidal (kromě členění na 2 části) několik neuvěřitelných (a šokujících) překvapení, která podle mě poslední díl udělala výjimečným. A myslím, že Horowitzovo „poselství“ je jasné: Děti do světa špionáže nepatří.
OKo
  24. 10. 2012, 18:27
Celá série knih s Alexem Riderem je výborná. Jak on, tak i Horowitz v jejím průběhu vyspěli, takže v této knize už vše není tak růžové jako v předchozích dílech. Nebýt některých hodně 'za vlasy přitažených' situací bych dal 5*.