Klasická čínská medicína I.

Klasická čínská medicína I.

Podtitul: základy teorie

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Svítání - 2005
ISBN: 80-861198-33-2

Svítání (2005) 80-861198-33-2 390

Představujeme Vám knihu, kterou napsal Vladimír Ando přední český sinolog a expert na tradiční čínskou medicínu. Je to pečlivě zpracovaná práce o systému vynikajícím svou komplexností, systematičností a detailností výkladu člověka a jeho zdraví.

V čínské medicíně nacházíme celou řadu specifických tezí, teorií, ale i praktických metod nebo postupů, jež jsou typické jenom pro ni, a jimiž se v samém základu liší od medicíny západní. Kdybychom z tohoto množství zvláštností měli vyjmout ty nejobecnější, můžeme říci, že pro čínskou medicínu nejcharakterističtějšími jsou dva rysy: jedním je celostní přístup k pojímání člověka; člověk je chápán jakoby buňka v organismu vesmíru, která je s ním spojena a podléhá stejným zákonům jako vesmír celý; tatáž jednota pak platí i uvnitř lidského těla, kde jednotlivé jeho části jsou spojeny v jeden vzájemně propojený a ovlivňující se celek.

První díl obsahuje kapitoly: Učení o jin-jangu; Učení o pěti prvcích; Učení o vnitřních orgánech

Mgr. Vladimír Ando, Ph.D.(nar. 1955 v Kolárovu) vystudoval obor sinologie na Filozofické fakultě University Karlovy v Praze a je vědeckým pracovníkem Orientálního ústavu Akademie věd. V roce 1985/6 absolvoval desetiměsíční postgraduální stáž na Futanské universitě v Šanghaji (obor klasická čínská filosofie) a v roce 1993 dvouměsíční studijní pobyt na Čínské akademii společenských věd zaměřený na studium zdravotního čchi-kungu. Specializuje se na základní teorii tradiční čínské medicíny a na otázky teorie a praxe čchi-kungu a taoistické vnitřní alchymie. (Založil/a: Sedmikráska)

Daniel_852
  22. 10. 2016, 11:34
Zajímavé, vskutku zajímavé. Já, jako fanoušek Číny jsem se dokázal vcítit i do takovéto knihy. Doporučuji všem kdo se zajímají o Čínu nebo o medicínu.