Černé koráby

Černé koráby

Albatros

Albatros

Příběh patří rámcově do třináctého až patnáctého století před naším letopočtem, do doby, kdy Kréta ovládala Středomoří a Trója byla ještě kvetoucím městem. Hrdinou knihy je Bělovlasý, čtrnáctiletý rybářský kluk z okolí Tróje. Při prvním samostatném lovu se dostane se svou loďkou do bouře, je zanesen daleko od rodných břehů a zachráněn na fénickém korábu. Fénický kupec ho jako otroka prodá za drahé peníze ( vždyť má téměř bílé vlasy, a to je mezi černovlasými lidmi z jižních zemí vzácnost ) do Egypta, kde je Bělovlasý určen za oběť pro krokodýlího boha Sebeka. Podaří se mu však obludu zabít a prchnout. Tím na sebe přivolá kletbu mocných Sebekových kněží a je Egyptem stíhán. Dostane se na loď řeckých pirátů, kteří plundrují pobřeží, a spřátelí se s jejich náčelníkem Terteem, jemuž v šarvátce bezděčně zachránil život… A to je pouhý začátek dlouhé řady dobrodružství, jimiž provází Bělovlasý v rychlém, napínavém sledu. (Založil/a: Simmi1)

Mijamoto
  23. 5. 2013, 0:00
Kdysi jsem oba díly dostal od maminky a dlouho se mi do nich nechtělo. Pak jsem neměl co číst, tak jsem se nadechl a dal se do čtení. Kdyby tohle Cameron sfilmoval místo Gladiátora(můj hodně oblíbený film), tak by se tento jevil jako trošku lepší BÉČko. Napsáno fakt čtivě, hned Vás vtáhne do děje a nepustí.