Pohádky a obrázky

Pohádky a obrázky Originální název: CКАЗКИ И КАРТИНКИ
Poprvé vydáno celosvětově: 1987

Pragopress - 1987

Pragopress (1987)

Kniha pohádek plná nádherných obrázků! (Založil/a: Katniss Lavender)

vladislaus
  20. 4. 2013, 16:51
Tuto knihu jsem miloval jako dítě, jsou v ní nádherné ilustrace ruských ilustrátorů a krátké veselé pohádky.
Hledající
  12. 8. 2016, 20:22
Nejoblíbenější knížka mého dětství. Pořád ji mám schovanou, a přestože je na ní vidět její stáří, stále se neodvažuji ji půjčit svým malým dětem (jsou ve věku, kdy není jistota, že by neurychlily přirozené stárnutí papíru nějakým neadekvátním zásahem ve stylu jezuity Koniáše). Překrásné obrázky (právě podle nich jsem si vytvořil představu, jak má vypadat ta pravá zimní hvězdnatá obloha nad opuštěnou zasněženou krajinou, kde se jen na okamžik mihne nějaké zvířátko, aby zdůraznilo tu prázdnotu a ticho okolo), které jsou doprovázeny jednoduchými, ale milými texty, přesně takovými, aby učarovaly malým čtenářům (nenásilně podaná poučení, síla přátelství a vždy konečné vítězství dobra a moudra - jo, šťastné nevinné dětství!). Pro tuto knihu mám jen superlativy. Byla důkazem, že z „Východu“ nepřicházely za totality jen špatné věci. Bylo to v době, kdy dětské knížky byly opravdu „dětské“ a pro děti.
ČtenářH
  7. 2. 2015, 19:29
Knihu jsem četl celou... Jedná se o pohádky z dob, kdy se pohádkám ještě pohádky dalo říkat. A nikdy nezapomenu: "Já také," řeklo kuřátko. Opravdu nevím, co ještě dodat.
Beatrix
  9. 5. 2014, 21:49
Dobrý den, Michaelo, pokud ještě stojíte o oskenované stránky, napište mi na mail: lkubova@seznam.cz. Na oplátku vás poprosím o oskenování stránek 17- 26- ty zase chybí v mé knize a dcera je velmi postrádá. Děkuji a zdravím. Lucie K.
Michaela-k77
  25. 2. 2014, 20:44
Dobrý den,
tuto knížku miluji od dětství. Bohužel v ní vždy chybělo prvních 14 stránek. Mám velkou prosbu nenašel by se někdo, kdo by mi stránky naskenoval a poslal? Má knížka začíná stranou 15 :-(.

S přáním příjemného dne.

Michaela K.