Myš na míli

Myš na míli
Originální název: The Mouse on the Mile
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Káznice v Cold Mountain byla již domovem mnoha odsouzencům. Ti nejhorší jsou v bloku E, kde čeká elektrické křeslo na ty, kteří musí zaplatit cenu nejvyšší. Ne všichni zloduši jsou však za mřížemi. Někteří mají zbraň a nosí uniformu.

Cold Mountain je místo pro zatracence, může se však stát i místem záchrany, která neočekávaně přijde z toho nejméně pravděpodobného zdroje.

Nic z toho, co jste dosud přečetli, vás nemohlo dostatečně připravit na četbu nejzdařilejšího hororového díla Stephena Kinga. Několikadílný seriál začíná v Death Row a provede nás úžasnými a ohromujícími záhadami lidského srdce.

Je to jen myška, můžete říci.

Ale v rukách Stephena Kinga nic není tím, čím se zprvu zdá a jak to vypadá. (Založil/a: Snicketka)

svobodka
  1. 11. 2012, 16:53
Kniha se v češtině jmenuje Zelená míle, nikoliv Myš na míli! Stejný název má i u nás uváděný film s Tommy Hanksem.
JarKun
  30. 5. 2014, 6:52
Druhé pokračování Zelené míle dokázalo hodně vtáhnout do děje a to i přesto, že polovina paperbacku popisuje jednu obyčejnou myš v jedné obyčejné věznici. Skákání mezi obdobími občas narušuje napětí, ale o to spíš skládám čím dál větší poklonu filmařův, kteří z tohoto díla dokázali udělat ještě větší veledílo na plátně.
mauvais-ange
  2. 5. 2013, 20:31
Série Zelená míle je rozdělena do šesti dílů, vydaných původně v podobě paperbacků a jedním z nich je právě Myš na míli ;-)
kutikk
  24. 9. 2013, 7:39
Zde do pozadí ustupuje Coffey a důležitým prvkem v tomto díle je myš, která čtenáře provází touto knížkou.
Jsem čím dál tím více napnutější. Asi jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Nechápu, jak se mohla knížka zfilmovat, že se s tím dokázali takhle poprat, když se skáče z jednoho období do druhého a zase zpět.