Battlefield 3: Rus

Battlefield 3: Rus
Originální název: Battlefield 3: Russian
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Na motivy počitačové hry, největšího konkurenta Call of Duty: Modern Warfare 3.

Dima Majakovský, veterán Spetsnazu a agent vojenské rozvědky GRU, dostává od vlády nový úkol. Pokud zorganizuje záchrannou operaci v Iránu, získá příležitost napravit největší chybu svého života.
Seržant Námořní pěchoty spojených států USMC Henry Blackburn, se v Iráku stává svědkem popravy amerického vojáka, seržanta Millera, kterou provede záhadný zabiják z radikálního iránského hnutí PLR.
Společně se ale stávají pěšáky velké hry tajných služeb a pokud mají zabránit novému globálnímu konfliktu, musí spojit své síly... (Založil/a: sharky95)

sharky95
  19. 8. 2012, 21:09
Pro čtenáče McNaba:
Andy McNab nezklamal. Výborný thriller, ze kterého jde ale cítit přílišné zkracování.

Pro hráče Battlefield 3:
Knížka se překvapivě nezaměřuje na Henryho Blackburna, ale na, jak z názvu vyplývá, Dimu Majakovského. Zde se dozvíte více o obou postavách. Narozdíl od takového Assasins Creeda nečekejte pouhý přepis děje hry, ale nový příběh, co má s předlohou společnou sna jen premisu. Spousta věcí je tam jinak, některé postavy úplně vyškrtnuty, jiné dostaly více prostoru.

Tento thriller můžu doporučit spíše hráčům, kteří už trochu vědí, o co jde, ale i nehráči si užijí výborný thriller, u kterého se možná až moc škrtalo.
Master Chief
  18. 4. 2014, 15:43
Skvělá kniha. McNab udělal správnou volbu, když se rozhodl moc nezaměřovat na Blacka, ale na Dimu. Battlefield 3 hrál určitě každý, takže kolik lidí by si přečetlo jenom přepis? :D
Kniha rozhodně stojí za přečtení, krásně rozšíří příběh a těším se na BF 4: Odpočet do války
Lillian
  6. 11. 2013, 17:34
Souhlasím s předešlým komentářem. Maličko mě zklamal konec, čekala jsem, že tam více rozeberou tu honičku v metru. Ale jinak výborně napsané.