Godwulfský rukopis

Poprvé vydáno celosvětově: 1973

Odeon - 1991
ISBN: 80-207-0307-1

Odeon (1991) 80-207-0307-1 152

Z knihovny bostonské univerzity se ztratí vzácný iluminovaný rukopis. Případu se ujímá soukromý detektiv Spenser, který v mnohém připomíná Phila Marlowa. (Založil/a: shannow)

Ivulina
  3. 5. 2015, 8:54
Obsahuje spoiler spoiler Ano, je to plné klišé.
Hlavním hrdinou je všudypřítomný Nebojsa a sarkastický Dr. House v jednom. Nevím, zda ženské postavy přitahuje více jeho odznak nebo svaly, ale o nápadnice nouzi nemá. Z jakéhokoliv souboje podobně jako Gladiátor vychází neporažen a celý mysteriózní případ by se nebýt jeho k vyřešení nikdy ani nepřiblížil.
A přesto se mi to všechno velmi líbilo. Krásně jsem se zasmála - ty svalnaté řeči a květnaté ironické narážky! Konečně žádné patetické osobní výlevy a rodinné krize, které - nedej bože - ještě zasahují do vyšetřování; žádná únavná teatrální gesta. Na nic si to nehraje. Je to jednoduché čtení, oddechové, netelevizní a komicky kýčovité. A já to "sežrala".