Tajná křížová výprava

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Fantom Print - 2012
ISBN: 978-80-7398-170-9

Fantom Print (2012) 978-80-7398-170-9 268

Niccolò Polo, otec Marka, konečně odhalí příběh, který uchovával v tajnosti celý život – příběh Altaira, jednoho z nejlepších asasínů bratrstva.
Altair se vydává splnit těžký úkol – úkol, který ho zavede do Svaté země a ukáže mu skutečný význam Zákona asasínů. Aby dokázal svoji oddanost, musí Altair porazit devět smrtelně nebezpečných nepřátel, a to včetně velmistra templářů, Roberta ze Sablé.
Poprvé je zde vyprávěn příběh Altairova života: cesta, která změní chod dějin; jeho nekonečná bitva s templářským spiknutím; rodinný život, který je stejně tragický jako šokující; a konečná zrada starého přítele. (Založil/a: saenea)

Oliver Bowden Oliver Bowden
*1948

Bloodym
  18. 11. 2014, 10:06
50% Už jsem přišla, co mi na této knižní sérii vadí - příběhy jsou fajn, ale nesedí mi styl psaní. Kniha mi víc přiblížila část Altairova života, která se udála po událostech AC1 až do návratu do Masyafu. Četla jsem sice shrnutí těch událostí na internetu, protože konzolové díly jsem nehrála, ale takhle to bylo lepší. Pro fanoušky her dalo by se říct povinnost.
zelmi
  5. 5. 2013, 14:08
Hru jsem hrála před přečtením této knihy. Nicméně jsem ráda prožila Altairův příběh znovu v knižní podobě. Díky knize jsem pochopila víc věcí než bylo ve hře řečeno. Zároveň je dopovězen Altairův život, který ve hře nebyl a byla to jen škoda (stačilo by i malé shrnutí).
yanniss
  3. 9. 2012, 16:18
Velmi poutavý příběh o Alatirovi. Knížka mě opravdu velice bavila, a doporučuji ji i holkám i klukům. Je to zase něco jiného než poslední dobou oblíbení upíří, andělé a já nevím co všechno. Takže 5 hvězdiček a velké doporučení ;)
TheBatman
  1. 5. 2014, 18:56
Bylo skvělé číst knihu, ve které nebyl Ezio, i když mě s ním knihy baví víc, Altair byl úžasný a ostatní postavy také. Jako přepis hry je to opravdu vydařené, ale 5 hvězd si to u mě nevysloužilo. Jinak v knize AC Odhalení máte pokračování Altairova příběhu. Tuto knihu určitě doporučuji.
marieben
  3. 11. 2015, 22:31
První polovina knihy dokáže vzbudit reálnou představu počítačové hry, kde ale čtenář může postrádat propracovanější styl, který by se neomezoval z velké části na plnění úkolů popsaných v krátkých kapitolách. Zajímavý příběh mohl být lépe literárně zpracován. Druhé polovině knihy se pak zčásti podaří vylepšit první čtenářský dojem díky čtivějšímu stylu.
NoName4Ever
  20. 12. 2013, 16:19
Tato kniha je podle mého názoru nejvydařenější a hlavně velice poutavá. Oceňuji, že se v sérii objevil i někdo jiný než Ezio.
Velmi doporučuji! + 5 hvězdiček ;)