Kouzlení

Kouzlení Originální název: Spells
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fortuna Libri - 2012

Fortuna Libri (2012)

Od chvíle, kdy se Laurel podařilo překazit zákeřným trollům plán na získání přístupu k tajné bráně do vílího království, uplynulo šest měsíců. Její pravá identita je prozrazena a křehká dívka se ocitá v mnohem větším nebezpečí než dřív.
Trollové jsou nejen mimořádně chamtiví, ale rovněž pomstychtiví. Aby Laurel lépe ochránila sebe, svou rodinu i přátele, rozhodla se strávit letní prázdniny v Avalonu, kde se zdokonaluje v dovednostech podzimní víly.
I když je vílí říše nádherná, život mezi lidmi Laurel naučil dívat se na mnohé věci jinýma očima. Pocit rozpolcenosti mezi světem víl a světem lidí, kde na ni čeká její první láska David, v ní ještě prohlubuje rostoucí náklonnost k vílímu strážci Tamanimu.
Jak si Laurel nakonec poradí s přetrvávající trollí hrozbou a jak se vyrovná se svými rozporuplnými city, se dočtete v pokračování vílí fantasy série z pera mladé americké autorky Aprilynne Pikeové. (Založil/a: saenea)

Aprilynne Pike Aprilynne Pike
*1981

Celupka
  22. 1. 2013, 23:44
Druhý díl byl o dost lepší než první. Stále se tam něco děje a člověk se ani na chvíli nenudí. Konečně dostává víc prostoru Tamani a čtenář se do něj může zamilovat jako v prvním díle do Davida.
LiaFee
  16. 10. 2016, 15:11
Já jsem zatím na tuhle sérii nějaká hodná... Druhá kniha ale opravdu byla tak na úrovni té první. Co bylo v první špatně, bylo tady lepší, a co bylo tam zajímavé, se už tady nemohlo opakovat. Přesto se autorka držela světa florel zuby nehty a vyždímala z něj, co se dalo. Uznávám, že to měla hezky promyšlené a překvapivě dost poutavě popsané, ale pořád to bylo jen seznamování s jejím vymyšleným světem, které zabíralo většinu knížky. Vyvrcholení bojů bylo v podstatě stejné jako u předchozího dílu, a já jen celou dobu čekala, kdy se konečně něco stane. Co to ale trochu zachránilo, byl Tamani. Teď už rozhodně nemůžu říct, že by si byli s Davidem nějak podobní. Naopak, konečně jsme poznali Tamaniho charakter a musím přiznat, že jsem si ho opravdu oblíbila (a nelíbilo se mi, jak mu musela Laurel pořád odporovat). Taky se Tamani konečně rozhodl sám za sebe, za což mu tleskám. Už bylo vážně načase.
Jinak samotná Laurel mě docela rozčilovala. Tvrdí, jaká není chudinka, ale když jde do tuhého, najednou všechno umí a zvládne. Má snad nějakou vílu kmotřičku?
A samozřejmě nám tu z minulého dílu zůstává i prvoplánová kamarádka Chelsea. Pořád netuším, jakou má v příběhu roli, protože mi připadá jako postava, která tam je jen proto, aby se neřeklo.
Stejně jako v prvním dílu mě překvapovaly scény se sexuálním podtextem. Vážně mi do příběhu o vílách nezapadá, když se začnou dvě kamarádky bavit o tom, jak asi ta druhá líbá, nebo když prohlížení květu začne připomínat striptýz. To fakt ne. Uf, asi tomu dám jen tři hvězdičky, ty čtyři si to nezaslouží.
Nells
  19. 12. 2012, 21:15
Tak tento díl se mi líbil více než první, ale abych z totoho celkového příběhu byla nějak extra nadšená, to tedy ne! Chvílemi mi některá fatka přijdou dost přitažená za vlasy! A hlavně mě hlavní postavy hrozně štvou a Laurel mi není zde vůbec sympatická!!!