Příběh podivuhodné lásky

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Dybbuk - 2008
ISBN: 978-80-86862-42-2

Dybbuk (2008) 978-80-86862-42-2 296

Příběh podivuhodné lásky je osmá kniha oblíbeného švédského spisovatele a hudebníka Carla-Johana Vallgrena (nar. 1964). Stala se jeho nejčtenějším a nejúspěšnějším dílem: ve Švédsku se jí od prvního vydání v roce 2002 prodalo přes 300 000 výtisků a byla přeložena do dvou desítek jazyků.
Jedné bouřlivé zimní noci roku 1813 se v nevěstinci ve východopruském Královci současně narodí dvě děti. Zatímco jedno je hezká a zdravá holčička Henrieta, to druhé, pokřtěné Hercule Barfuss, se narodí hluchoněmé a znetvořené: je to trpaslík, jeho tělesné postižení mu však plně vynahrazují výjimečné duševní schopnosti, kterými normální lidé nedisponují. Obě děti vyrůstají spolu a pojí je hluboký cit, ale po nějaké době se musejí proti své vůli rozejít. Ne však navždy, Hercula čeká dlouhá cesta po tehdejší Evropě, cesta, na níž hledá ztracenou lásku a smysluplný život a zároveň zažije řadu zvratů, dobrodružství a protivenství, jako je vystupování v panoptiku zrůd, pobyt v jezuitském klášteře či bezmála osudové střetnutí s orgány inkvizice. Příběh podivuhodné lásky, obsahující prvky pikareskního, milostného a gotického románu, je příběhem věčného zápasu dobra a zla a vítězství lásky nad lidskou degradací. Jeho autor za něj ve své vlasti získal nejvyšší možné ocenění – Augustovu cenu. (Založil/a: jamalka)

Carl-Johan Vallgren Carl-Johan Vallgren
*26.07.1964

pohodaman
  11. 1. 2013, 12:25
Na to, že to bylo označováno jako bestseller, tak mi to opravdu ničím neuchvátilo. Jevilo se mi to jako ploché čtění, které mě vůbec nevtáhlo do děje, velké životní zvraty hlavního hrdiny mě nechávaly naprosto klidným a stále jsem čekal na něco "víc". To bohužel nepřišlo.