Příruční slovník české literatury

Příruční slovník české literatury

Podtitul: od počátků do současnosti

Originální název: Příruční slovník české literatury
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Levné knihy KMa - 2007
ISBN: 978-80-7309-463-8

Levné knihy KMa (2007) 978-80-7309-463-8 1116
Beta books (2005)

Kniha zachycuje to podstatné z české literatury od jejích počátků až k dnešním autorům, uvádí jména, data, názvy i vročení knih, charakteristiky spisovatelů a jejich díla i jejich včlenění do širších literárních proudů. V souhrnných heslech zařazuje naši literaturu do evropských souvislostí. Vysvětluje termíny jako epos, fraška, legenda, mýtus, mystérium, gag, crazy, fantasy, science fiction, horor, scénář a řadu dalších. Široký výběr věcných hesel věnuje pozornost i termínům z poetiky, vysvětlení literárních druhů a žánrů, funkcí literatury a její interpretace, významovým plánům díla a jeho znakovosti i otázkám dalším. Tím se stává všestranně orientačním průvodcem nejen pro studenty, ale pro každého z nás. (významní autoři a jejich tvorba, díla neznámých tvůrců staré literatury, nejčastější literární termíny, hlavní literární skupiny a směry, historická období). (Založil/a: togaf)