Vatikán

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Grada - 2012
ISBN: 978-80-247-3911-3

Grada (2012) 978-80-247-3911-3 88

Říká se, že je zahalený tajemstvím - nejmenší stát na světě s obrovským vlivem. Zájem široké veřejnosti se ještě zvýšil poté, co byl na Svatý stolec zvolen německý papež. Jaké jsou majetkové poměry Vatikánu? Je švýcarská garda jen folklorní skupina? Jak dalece sahá vliv Opus Dei? A jaká tajemství skrývají vatikánské archivy? (Založil/a: vladislaus)

trpaslyk
  13. 6. 2012, 15:19
Objektivně, čtivě a velmi zajímavě napsané pojednání. Zabývá se jak naprosto základními otázkami spojenými s Vatikánem, tak i obecně rozšířenými mýty o papeži, jeho moci, fungování Vatikánu apod. Ještě jsem se nesetkala s tak dobře zpracovanou a nenábožensky pojatou příručkou o Vatikánu, která by dokázala rozšířit obzory i naprostého bezvěrce bez nutkavé potřeby přesvědčovat ho k víře. Klobouk dolů před autorovými znalostmi a přehledem a díky za skvěle textově zpracované zajímavé informace.