Zastavený příval

Zastavený příval Originální název: Zastavený příval

Albatros - 2006
ISBN: 80-00-01830-6

Albatros (2006) 80-00-01830-6 136

Jako nezadržitelný příval se hrne silný a sebevědomý nepřítel. Cílem je získat pro franského císaře Karla Velikého území před Labem a podrobit si slovanské pohany. Slované však bojují za svoji svobodu. Tam, kde jim dochází síla, nastupuje chytrost a lest, odvaha i sebeobětování. Válečným příběhem z počátku 9. století nás provází statečná a krásná Radislava z kmene Pšovanů, Lutic Lešek i mladý český kníže Neklan...
I tentokrát autor - vypravěč a učitel dějepisu v jedné osobě - barvitě líčí události z počátku českých dějiny, přibližuje nám tehdejší českou krajinu kolem Bezdězu a v okolí Pšova (dnešního Mělníka) a opět dokáže „hodinu dějepisu" udělat napínavě a zábavně.

sicco
  27. 7. 2015, 10:29
Myslím, že Štorch má povedenější díla, třeba Lovci mamutů, nebo Bronzový poklad, kde je děj více spjat s hlavními hrdiny. Zastavený příval z větší poloviny popisuje vojensko-politickou situaci a děj se trochu trhá.
Ondží
  9. 7. 2014, 20:39
První štorchovka, kterou jsem četl. Hodnotím jako lepší průměr, jsou i lepší knihy od Eduarda Štorcha.