Nekromant Johannes Cabal

Nekromant Johannes Cabal Originální název: The Necromancer

Albatros - 2012
ISBN: 978-80-259-0050-5

Albatros (2012) 978-80-259-0050-5 376

Johannes Cabal je brilantní vědec, který před lety upsal duši Ďáblu, aby si osvojil umění nekromancie. Bohužel pro něj se záhy ukázalo, že duše je k jeho výzkumu potřebná – a tak pro ni sestoupil až do ohnivých jam pekelných. Znuděný Lucifer mu pak navrhne sázku: pokud mu Johannes do roka a do dne nepřinese sto duší, přijde o život a zůstane zatracený navždy. A aby byla sázka ještě zajímavější, Satan mu k tomuto účelu zapůjčí kočovný karneval. (Založil/a: Snicketka)

LeaLea
  3. 5. 2014, 14:55
Líbilo. Pratchetta zase tolik načteného nemám, abych se nechala zklamat planými sliby na obálce. Bylo to hodně vtipné, trochu emotivní a originální čtení. Klidně bych uvítala pokračování.
Vé-Vé
  18. 3. 2014, 19:10
Sice můj favorit nebyl Johannes, ale Horst, ale stejně to Johannesovi prošlo až moc hladce. Kniha se ovšem čte rychle a hladce a místy vyvolává přiměřené záchvaty smíchu.
Caliboss
  31. 1. 2013, 18:49
Náhodou jsem ji zahlédl v knihkupectví a okamžitě mě zaujala. Hned jsem si ji koupil a dobře jsem udělal. Hbitý příběh s atraktivní tematikou. Doufám, že u nás brzy vyjdou další jeho díla.