Běh naslepo

Běh naslepo Originální název: Running Blind

Knižní klub - 2000
ISBN: 80-242-0407-X

Knižní klub (2000) 80-242-0407-X 286

Napínavý román o britském agentovi, kterému se zdánlivě jednoduchý úkol na Islandu promění na boj o život. Alan Stewart, agent britské tajné služby, přilétá na Island, aby doručil nepatrnou zásilku. Do cesty se mu však staví nejrůznější překážky, napadení, sledování, vraždy. Stewart brzy pochopí tyto hry tajných služeb, agentů, mezi nimiž jsou zrádci. Rozhodne se poodhalit tajemství a od té doby se stává psancem, nepřítelem nejen pro ruskou rozvědku, ale i pro své bývalé spolupracovníky. Atraktivnosti dodává celému příběhu drsná islandská krajina, kterou autor popisuje s nebývalou znalostí. (Založil/a: Snicketka)

Desmond Bagley Desmond Bagley
*29.10.1923 - †12.04.1983

basa_Pitrs
  3. 5. 2015, 12:33
Napínavý thriller z prostředí nádherné, ale drsné islandské krajiny. Čtenář se seznámí s principy a zákonitostmi fungování tajných služeb. Milovníci intrik si příjdou na své. Smlouvání a vydírání v každé kapitole. Autor klade důraz i na technickou stránku věci. Dozvíme se, jak správně manipulovat s různými tipy zbraní. Těžko něco vytýkat této knize. Snad pouze občasná, až skoro klíšovitá větná spojení. Nicméně v době, kdy dílo vznikalo, byl možná takovýto styl uznáván a vyžadován.
KeeJeg
  26. 7. 2013, 19:37
Tato kniha, ač se mi ze začátku moc nezdálo, je velmi zajímavá a dokáže čtenáře zcela strhnout svým dějem. Začátek knihy mě malinko nudil, dokonce jsem přemítal v hlavě jestli budu pokračovat ve čtení. Jakmile se ale děj přesunul do druhé kapitoly, neopovážil jsem se ani uvažovat o tom, že bych ji nedočetl. Kniha byla opravdu napínavá. Mám rád když si u knih můžu představovat děj v hlavě, podle toho si taky trochu knihy i vybírám. A u této knihy tomu nebyla nouze. Konec knihy byl ale velikým překvapením, nečekal bych, že to dopadne tak, jak to autor sepsal. Osobně si myslím, že by v této knize našli zalíbení např. fanoušci Roberta Ludluma. Knihu jsem četl 3 dny a po celou tu dobu mě udržela v napětí. Určitě bych doporučoval přidat si jí do svého repertoáru 'k přečtení'.