Modlitby klína

Modlitby klína

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-086-7

Jota (2012) 978-80-7462-086-7 256

Román vypráví příběh tří úplně obyčejných dnů v životě Alžběty Kiehlové – výchova dětí, biopotraviny a terapie patří k jejímu životu stejně jako společné návštěvy bordelu s manželem. Alžběta, žena krátce po třicítce, je neurotická, rezervovaná a také vždy připravená na nejhorší. Bojí se téměř všeho – s výjimkou sexu. Jen při milování se dokáže uvolnit a nestydí se za nic. To zapomíná na všechny povinnosti a problémy. A myslí jen na jedno – zůstat napořád se svou životní láskou, protože nechce být pouze dokonalou matkou, ale také dokonalou manželkou a milenkou.

Již ve svém debutovém románu Vlhká místa prokázala Charlotte Rocheová kromě drastické otevřenosti i smysl pro neotřelý a nespoutaný humor. Stejně svěží literární postupy použila i v Modlitbách klína, které odvážně i se sžíravým sarkasmem zkoumají život jedné, na první pohled nijak výjimečné mladé ženy a vykreslují instituci manželství a rodiny jako doposud žádný jiný román.

„V žádném případě nechci patřit k lidem, kteří nic neudělají jenom proto, že jiní to taky nedělají.

- přeložil Jiří Strážnický (Založil/a: jatox)

#sex  #rodinné
Charlotte Roche Charlotte Roche
*18.03.1978

karkulin1982
  29. 11. 2013, 8:08
Oproti "Feuchtgebiete" se mi tato kniha vůbec nelíbila. Koupila jsem si ji nadšeně ihned po vydání v originále, ale působila na mě depresivně a nudila mě. Škoda.
GODZILA
  30. 9. 2013, 14:26
OPĚT hodnotím stejně jako prvotinu této vtipné spisovatelky...mě se kniha líbila...co víc o ní říct...prostě jen ať si ji každej zkusí přečíst sám