U Veliké řeky

Albatros - 2004
ISBN: 80-00-01290-1

Albatros (2004) 80-00-01290-1 120
Albatros (1972)

Dvanáct příběhů vytváří jako mozaika obraz pravěku. Všechny se odehrávají kolem Veliké řeky - Vltavy. Žijí tu vedle sebe v přátelství, nebo spolu soupeří rody Medvědů, Bobrů, Sokolů, Vlků, Volavek...
Potkáme Šťastnou chvíli z románu Minehava, uchvátí nás statečnost Sokolího oka a rozhořčí zrádnost Silného bobra...
Udiví nás krutost nejen přírody, ale také zvyků a obyčejů našich dávných předků. Autor vycházel z konkrétních faktů a nálezů a zpracoval je zajímavě a čtivě.

cheyene
  4. 8. 2010, 16:38
První kniha, kterou jsem od tohoto autora četl. Udělal jsem si poměrně živý obrázek o tehdejší době, způsobu života včetně pohřbívání či obětování. Ilustrace Zdeňka Buriana jsou bezkonkurenční a činí tuto knihu kultovní záležitostí.
veck.nuh
  26. 10. 2014, 8:00
Zase jedna z mnoha knih, kterou jsem četl dřív než jsem viděl filmové zpracování. I když nutno dodat, že se povedlo. Nicméně kniha je kniha, Zde pracuje moje fantazie a nekonzumuji pouze, co je mi na plátno či obrazovku naservírováno.