Originální název: The Eagle and The Wolves
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7461-004-2

BB art (2011) 978-80-7461-004-2 368

V létě roku 44 našeho letopočtu otřásají navenek spojeneckým kmenem Atrebatů rozpory, které hrozí přerůst v povstání. Hlavní hrdinové románu, centurioni Macro a Cato dostávají za úkol zajistit starému králi Vericovi nové vojsko a vycvičit dobrovolníky z jeho kmene, aby dokázali ochránit svého krále a prosadit jeho vůli. S malou jednotkou čerstvých rekrutů, kteří nemají o boji ani ponětí, musí navíc vypátrat a zničit vychytralého protivníka. Podaří se jim to, přestože zároveň musí sami přežít ve spletitých sítích intrikánů, jejichž činy mohou připravit o život nejen oba centuriony, ale i všechny jejich spolubojovníky pod znakem orla? (Založil/a: Snicketka)

Magyana
  3. 12. 2016, 10:46
Macro a Cato dostanou za úkol vycvičit dobrovolníky z kmene Atrebatů, aby zajistili ochranu krále a zásobovacích cest pro vojsko. Část s výcvikem a prvním bojem se mi hodně líbila, nejen proto, jak si Cato s nováčky poradil, ale i kvůli odlišnostem mezi disciplinovanými Římany a divokými Kelty.
Nechybí pár hodně dobrých bitev, zrada, zákeřné útoky a nějaká ta záchrana na poslední chvíli...
Celkově vzato, Scarrow uvařil hodně dobrý vlčí guláš.
janeicka
  20. 3. 2014, 11:06
Ve čtvrtém příběhu jsou tentokrát Cato s Macronem pověřeni výcvikem britských mužů po vzoru římských legií. Velkou část knihy tvoří politické intriky mezi britskými kmeny a obavy Říma, že ztratí své ceněné britské spojence, bez kterých by invaze nemohla zdárně pokračovat - v této chvíli již ale o nějakých úspěších nelze moc mluvit, když odbojné kmeny přešly do záškodnické války a vyhýbají se přímému střetu s legiemi.
Lucy Sisk
  18. 6. 2016, 8:47

Rozhodně víc, než jsem chtěla vědět o trestech v římské armádě a bitvách Durotrigsu.
SGS
  14. 10. 2014, 10:42
Nakonec se klesající kvalita nekoná. Po předchozím slabším, tento díl opět výborný. Postupná obrana města s ústupy až do nejposlední místa se mi velmi líbila. Co se ale v každé knize opakuje a poměrně mě u tohoto autora mrzí je malé mnořství postav. Pokud už v knize nějaká postava dostane konkrétní jméno (není to tedy nějaký anonymní legionář) tak je dopředu téměř jistota, že postava buď umře, nebo je to zrádce.
Neptun
  8. 2. 2016, 20:36
Této knize se dá snad jenom vytknout, že je hodně brzo jasné, kdo je zrádce, kdo není. Děj je poutavý a čtivý. A po slabším předchozím díle je zde zase skvělý příběh.