Originální název: Speciální pedagogika
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Grada - 2007
ISBN: 978-80-247-1733-3

Grada (2007) 978-80-247-1733-3 160

Potřeba a snaha léčit choroby a napravovat vady či poruchy je stará stejně jako nemoci a postižení. Druhem léčby však může být i vzdělávání a úspěšné začlenění do společnosti. Obor speciální pedagogiky se vyprofiloval postupně při hledání optimálních přístupů k handicapovaným lidem a ve snaze vychovávat, vzdělávat a rozvíjet tyto jedince tak, aby nakonec byli schopni prožívat i navzdory různým znevýhodněním kvalitní a smysluplný život. Vždyť trend celoživotního učení a trvalého osobnostního rozvoje se postižených lidí týká stejně jako všech ostatních. Snad této snaze pomůže i kniha Speciální pedagogika, která je určena především jako učební text studentům příslušných oborů na pedagogických a filozofických fakultách. Snad svým pečlivým zaměřením na jednotlivé typy vad a postižení, kterým se postupně a velice detailně věnuje, přispěje k rozvoji tohoto oboru a většímu zájmu o něj. (Založil/a: jana80)

Lucy Sisk
  30. 4. 2016, 9:53
Byla to jedna z mých úplně prvních knih, kterou jsem přečetla a rozhodně ji doporučuju. Hodně mi pomohla i s esejí a když jsme měli přednášku o práci s OZP (OZZ), tuhle knihu zmínili jako první na seznamu, abychom si ji přečetli.