Berlín 1. Město kamene

Originální název: Berlin: City of Stone

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-077-6

BB art (2012) 978-80-7461-077-6 215

Píše se rok 1928 a nad Výmarskou republikou se stahují mračna. Ekonomika pokulhává, vláda porušuje podmínky příměří, nacistická i komunistická strana sílí. Berlín je pořád pestré a kulturní velkoměsto, které v Lutesově grafickém románu poznáváme nejen očima novináře Severinga a malířky Müllerové, ale i policisty Lemkeho, židovského studenta či matky samoživitelky. Historie tu není něco, co se lidem děje, lidé jsou jejími tvůrci - a právě nejistota jejich fiktivních životů na pozadí reálných historických událostí dává Berlínu jeho neuvěřitelnou sílu. (Založil/a: Snicketka)

Jason Lutes Jason Lutes
*07.12.1967

antoniana
  21. 5. 2016, 12:27
Podle anotace jsem se na komiks docela těšila, přišlo ale velké zklamání. Přestože si autor vybral velmi přitažlivé téma s postavami z různých sociálních skupin tehdejšího Berlína, nedokázala jsem se nadchnout. Hlavní hrdinové mi přišli mdlý a místy se mi nezdál způsob vyprávění - skoky, sny (nebo jak to nazvat) ... Do dvojky už asi nepůjdu.