Tekumseh - Horský lev připravený ke skoku

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Nová Forma s.r.o. - 2010
ISBN: 978-80-7453-029-6

Nová Forma s.r.o. (2010) 978-80-7453-029-6 142

Biografie šavanského náčelníka Tekumseha, jehož životním snem bylo sjednotit svobodné indiánské národy, a společně tak zastavit postup amerických osadníků směrem na západ. Publikace popisuje nejen způsob, jakým toho chtěl tento slavný náčelník dosáhnout, ale také jak se mu američtí politikové postavili na odpor, aby se mu to nepodařilo. (horský lev připravený ke skoku : z historie Šavanů)

„Já jsem Šavan. Jsem válečník. Moji předkové byli válečníci. Z nich jsem byl zrozen a jsem pánem svého života. A jako takový bych mohl ovlivnit osud rudého lidu, mého národa. Takový plán jsem pojal ve své mysli, když jsem myslel na Velkého ducha, který řídí vesmír! Slyšel jsem v sobě hlasy věků! Říkají mi, že kdysi, až donedávna, nebyli žádní bílí lidé na tomto ostrově. Patřil Rudým mužům, potomkům těch, které zde umístil Velký duch, aby se o tuto zemi starali, aby se radovali z jejích plodů a osídlili ji. Jak šťastný to byl lid! Nyní jsou nešťastní kvůli bílým mužům, kteří nikdy nejsou spokojení, a vždy chtějí všechno.“ (Založil/a: rady.kros)

Boris Taufer Boris Taufer

Nataša Budačová Nataša Budačová