Kniha Kraft

Podtitul: Ein Bildungsroman

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Torst - 1996

Torst (1996)

Ein Bildugsroman mladého kritika a esejisty, autora knih Rusko mimo Rusko a My poslední křesťané, je příběhem zrání studenta filosofické fakulty před a po listopadu 1989 a jeho další životní a duchovní cesty až do současnosti. Deníková kronika se střídá s básněmi, dopisy, eseji, pohádkou a "cestami na jih", svébytnými reflexemi duchovních ohnisek křesťanské kultury.
zdroj: kosmas.cz (Založil/a: Aw_MP)

Introvert
  15. 7. 2015, 23:09
Ve chvíli, kdy tuto knihu dočtete:
a. - postavíte si ji doma ve své knihovně pěkně dopředu, abyste ji nemuseli hledat, až se vám zasteskne po výstižné a trefné kritice církve ŘK, po ironii, neoposlouchaném humoru a několika mírně šokujících pasážích, nebo -
b. - knihu spálíte, zalitujete, že nemůžete totéž udělat s autorem, necháte vysvětit křeslo, ve kterém jste TO četli a podstoupíte zpověď. Nic mezi není možné.
Já ji jdu vrátit do knihovny a zkusím ji někde sehnat. Ráda bych provedla variantu A...