Hrdina Nik

Albatros - 2004
ISBN: 80-00-01383-5

Albatros (2004) 80-00-01383-5 184
Albatros (1969)

Nabízíme příběh plný odvahy a dobrodružství: vypráví o statečnosti i důvtipu, přátelství i nenávisti, o zoufalství i štěstí... Naši hrdinové prožívají své boje, porážky i vítězství před více než třinácti sty lety.

Eduard Štorch pečlivě studoval historické prameny a stopu za stopu si ověřoval své představy o minulosti. Teprve když své vědomosti opřel o bohatou zkušenost, povolil uzdu fantazii a začal psát: přibližoval dalekou minulost a dávným hrdinům vtiskoval živou tvář. A tak čtenář dodnes obdivuje Nikovu odhodlanost a bojovnost i Sámovu rozvážnost; ocitá se v sedmém století, baví se, a současně získává informace a fakta o bojích Slovanů s divokými Avary.

LadysR2
  29. 1. 2013, 8:02
Slavoj ,řečený Nik. To byl hrdina mýho dětsví. A byl u toho, když kupec Sámo začal brojit proti Avarům poté se bránili proti Frankům. Na Štorcha nezvyklý jazyk, ale pak už jen parádní příběh
cheyene
  4. 8. 2010, 16:43
Kultovní záležitost. Perla. Dějem knihy jsem byl pohlcen, doslova jsem žral každou stránku, každý řádek. Hrdina Nik má pro dětského čtenáře (alespoň pro mě) neskutečně působivý konec, díky němuž mi vlhly oči.
veck.nuh
  26. 10. 2014, 8:05
Další z mých oblíbených hrdinů dětství.Četl jsem ji daleko dřív než jsme se ve škole v dějepisu o Francké říši a o Sámovi učili. Takže pak to pro mne nebylo žádné novum, jen rozšiřující informace. Za to panu Štorchovi díky.
Brightone
  12. 9. 2016, 12:37
Oblibena kniha meho detstvi, nicmene naduzivani slova soudruh v textu snizuje soudobe poteseni z cetby.