Vrah a srdcová dáma. Vlk a sedm kůzlátek

Vrah a srdcová dáma. Vlk a sedm kůzlátek Originální název: Vrah a srdcová dáma. Vlk a sedm kůzlátek

XYZ - 2007
ISBN: 978-80-87021-79-8

XYZ (2007) 978-80-87021-79-8 293

Legendární spisovatelka Fan Vavřincová se v této knize představuje jako autorka dvou napínavých detektivních příběhů. Motivem k vraždě je v obou případech chorobná láska a žárlivost, které se stanou osudné několika členům uzavřené společnosti, odříznuté na čas od zbytku světa. Stísněná atmosféra hrůzy a bezvýchodnosti na ostrově či v zasněžené horské chatě, tajuplné a děsivé zločiny a nakonec překvapivé rozuzlení nenechají čtenáře na pochybách, že Fan Vavřincová, jež našla inspiraci mimo jiné v Agathě Christie, má v české literatuře nezastupitelné místo. (Založil/a: Oskar)

Roanna
  5. 4. 2013, 16:53
Hodnotím pouze Vlk a sedm kůzlátek. Přirovnání s Agathou Christie je na místě, vliv této autorky je více, než patrný. Přesto se Fan této detektivky zhostila vcelku dobře. Kniha se dobře četla, Fan vsadila na osvědčený,tisíckrát omletý vzorec: Společnost lidí, odříznutá od zbytku světa, vražda a vyšetřování.