Dějí se i větší podivnosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Argo - 2008
ISBN: 978-80-257-0010

Argo (2008) 978-80-257-0010 225

Soubor jedenácti povídek, z nichž každá je úplně jiná, spojuje autorčina naprosto neskutečná, nespoutaná fantazie a nápaditost. Povídky přitom působí úplně přirozeně a prostě, zcela neuvěřitelné věci se v nich líčí docela uvěřitelně. Vzpírají se žánrovému vymezení, vymykají se škatulkám, patřičně by se vyjímaly snad jedině v krabičce pohádek pro dospělé. Pro dospělé proto, že v nich značnou úlohu hraje sex a smrt. Spisovatelské umění mladé americké autorky lze bez nadsázky přirovnat k mistrovství kuchaře, který dokáže z naprosto jednoduchých surovin (v autorčině případě jazykových a literárních) připravit pohádkové divy, čistě vlastní fantazií a nápaditostí. Autorčino založení výborně vystihuje odpověď na otázku: Proč chcete jet kolem světa? – Protože skrz zemi to nejde., kterou si skutečně cestu kolem světa vysloužila.
Řada povídek K. Linkové obsažených v obou souborech získala význačná ocenění udělovaná v oboru fantasy a sci-fi literatury, např. prestižní cenu Nebula. (Založil/a: Brembula)

Kelly Link Kelly Link
*1969

togaf
  4. 9. 2013, 7:52
Tak tohle jsou opravdu divné povídky, spousta náznaků a skrytých možností. Ale atmosféru paní Linková vytvořit umí, jen co je pravda. Každá povídka je unikátní, originální, divná a znepokojující. A každá má nečekaný konec. Nebo možná konce nemají. Je to opravdu divná knížka. Obzvlášť se mi líbily povídkové variace na Andersena.
b.w.
  27. 2. 2015, 10:09
No... Sice jsem to vůbec nepochopila, ale musím uznat, že pocity povídky vyvolávají velmi zvláštní. Jako četbu na dobrou noc, jak se píše, je ale opravdu nedoporučuji. :-D