Předposlední pravda

Předposlední pravda Originální název: The Penultimate Truth

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0629-9

Argo (2012) 978-80-257-0629-9 240

Paranoidní thriller od velmistra žánru sci-fi vrhá čtenáře do chmurného světa budoucnosti, do Ameriky zničené válkou, mezi Američany, kteří sice žijí hluboko pod povrchem zemským, protože jinde není bezpečno, zato ctí svého prezidenta, jenž k nim pravidelně moudře promlouvá a ani trochu nestárne. Podobně jako v některých svých dalších prózách, i zde P. K. Dick nepředvádí své prapodivné vize a neuvěřitelné mezilidské vztahy, ale dotýká se jejich prostřednictvím toho, co je nám všem až příliš dobře známé: prapodivných lidských charakterů a odpudivých pohnutek k tomu nejhanebnějšímu, čeho je člověk schopen. (Založil/a: Snicketka)

snedy
  6. 5. 2014, 0:17
Oproti jiným Dickovým knihám málo depresivní, ale přesto skvěle zpracovaný svět budoucnosti. Jen mi přišlo, že to bylo až příliš přímé a jednoduché čtení, čekal jsem o něco těžší oříšek co se týče pochopení myšlenek a poselství.