Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Anděl temnoty

89%
4 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Anděl temnoty
Autor:
Originální název: The Angel of Darkness
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Nejnovější vydání:
BB art - 2001
ISBN: 80-7257-407-8
Počet stránek: 485
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 27x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 28x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2001) 80-7257-407-8 485

Historicko-kriminální román, jehož dějištěm je New York roku 1897, sleduje průběh pátrání i následný soudní proces se ženou, obviněnou z únosu i zabití dětí.
Příběh vypráví po dvaadvaceti letech jeden z protagonistů Stevie Taggert, tehdy dospívající chlapec, vyrůstající od dětství na ulici, člen zlodějské bandy, zachráněný před polepšovnou psychologem, psychiatrem a soudním znalcem Laszlo Kreizlerem. K svérázné skupině vyšetřovatelů, která se již objevila v předchozím autorově románu "Psychiatr", patří dále novinář a policejní zpravodaj, dvojice seržantů newyorské policie a majitelka detektivní kanceláře. Navštíví ji manželka soukromého tajemníka španělského velvyslanectví, které byla v Central parku unesena malá dcerka. Vyšetřovatelé se pouštějí do zatím neoficiálního pátrání, komplikovaného hrozícím válečným konfliktem mezi USA a Španělskem. Poměrně brzy se jim sice podaří najít podezřelou ženu, ale čeká je ještě hodně vyčerpávající práce a nebezpečných situací, než shromáždí dostatek důkazů, aby pachatelku dostali před soud. Poutavý román s výborně zachycenými dobovými reáliemi a psychologicky prokreslenými postavami. (Založil/a: okularo)

(více)  
Caleb Carr Caleb Carr
*02.08.1955

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

lusk_lusk
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 1. 2013, 23:04
Stejně jako Psychiatr je i tento "druhý díl" velmi čtivý. Opět zde sice chybí výrazný styl, respektive je s první knihou naprosto totožný, ale příběh ho nahrazuje. Zatímco psychiatr obsahoval spoustu zajímavých poznámek týkajících se již v názvu obsaženém vědním/lékařském oboru ale také spoustu odkazů na dobovou architekturu New Yorku, zde najdeme reálné předobrazy z dějin trestního práva, odkazů na politickou situaci, tradičně psychologii a opět počátků genderových studií. Kdo přečetl první knihu a byl spokojen, nechť se pustí i do této, kdo ne, ať začne u ní, jinak se bude chvílemi ztrácet.