Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Klíště

67%
3 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Klíště Originální název: Klíště
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Strhující příběh z pera bývalého atleta Pavla Čecháka. Děj začíná těsně po druhé světové válce, když desetiletým klukovským dvojčatům zemře maminka. Pracující otec je umístí do dětského domova na okraji Jeseníků, kde malý Pavel prožije první opravdová životní dobrodružství, která mají svá pokračování ještě v jeho raných letech dospělosti. Autor doslovu, František Sláma o knize napsal: Tíživá atmosféra padesátých let, láska k ženě, nenávist ke zlým, pravda i milosrdná lež, křivda a satisfakce. Cudnost a stud, jemná erotika, žádná silácká slova. Všechno to tam je. Úplně všechno! [Zdroj: Flétna.cz] (Založil/a: maseer2)

(více)  

Štítky

více  
Pavel Čechák Pavel Čechák
*25. 3. 1938

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Wolfiet
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 2. 2014, 11:54
Tuto knihu jsem dostala od strejdy, který se osobně zná i s autorem. Když mi ji s úsměvem dával a ukázal i věnování moc se mi do čtení nechtělo jelikož je knížka velice tenká a tak jsem si řekla, že za takovou krátkou chvíli se tam moc nestane. A to mě naučilo nesoudit knihu podle obalu.
Knížka nemá náročný děj, ale je to krásný děj o dvou chlapcích a jejich starosti a bolesti jak doma tak v dětském domově. Počtení je moc hezké a člověk u toho nemusí ani moc přemýšlet. Kdo si rád jednou za čas přečte něco nenáročného, tak doporučuji tuto hezkou knížku.