Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

78%
4 855
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
 Všechny obaly
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Jota - 2016
ISBN: 978-80-7462-985-3
Počet stránek: 360
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 186x v oblíbených
v přečtených 1328x v přečtených
v knihovně 479x v knihovně
k přečtení 643x k přečtení
právě čte 53x právě čte
si přeje 52x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2016) 978-80-7462-985-3 360
Jota (2012) 978-80-7462-019-5 358

To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.

Kniha, která vzbudila ještě před vydáním ohromný rozruch. V ohnivé aukci na filmová práva zvítězil 20th Century Fox. A teď krouží kolem excelentní Tim Burton, který by se měl ujmout natáčení. (Založil/a: Lucianecek)

(více)  
Ransom Riggs Ransom Riggs
*03.02.1979

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
40% 40% 40% 40% 40%
  11. 7. 2013, 16:48
Knihu jsem začal číst s nadšením, co se z příběhu vyklube, ale rozluštění mne totálně zklamalo, když jsem narazil na X-many a další komiksové postavičky. Blábol.
Magyana
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 8. 2016, 19:51
Do této série se mi dlouhou dobu nějak nechtělo. Nakonec jsem se do ní přece jen pustila, a to ze dvou důvodů.

1. Série už je dopsaná (hurá, konečně nebudu čekat a čekat a čekat, než se autor vymáčkne s dalším dílem)
2. Viděla jsem trailer na film a slečnu Peregrinovou hraje moje oblíbená herečka Eva Green (při čtení jsem ji úplně viděla před sebou)

Líbí se mi nápad zakomponovat do příběhu staré fotografie, moc povedené.
(Představuji si autora, jak bloumá po bleším trhu nebo garážovém výprodeji a narazí na bednu starých fotek. Když se jimi líně prohrabuje, náhodou uvidí fotku podivného dítěte a najednou se zrodí nápad na knihu.)

Příběh samotný je zajímavý, trochu tajemný, místy docela napínavý. Není to dechberoucí trhák, ale nenudil.
Jsem zvědavá na pokračování.
Ghoulman
80% 80% 80% 80% 80%
  12. 11. 2016, 9:12
Docela slušná jednohubka, jež spíše než originálním příběhem zaujme svoji nápaditou vizuální stránkou a extrémní čtivostí. Jinak co se autorovi fantazie týče, tak to není žádná sláva – upřímně řečeno ta kniha připomíná pouhou kompilaci x-menů a Zloděje duší od Clive Barkera. Ačkoliv knižní pokračování mne nelákají, na Burtonův film jsem docela zvědavý.
janeicka
60% 60% 60% 60% 60%
  3. 2. 2014, 11:55
Ohledně této knihy jsem neměla nějaká přehnaná očekávání, což se mi vyplatilo. Ze začátku mi přišel příběh nesmírně zajímavý a kdyby zůstalo jen u toho, jak vnuk hledá sirotčinec, kde jeho děda trávil druhou světovou válku, když jako Žid utekl z Polska před nacisty, byla by to moc zajímavá knížka. Bohužel se ale příběh přelil do něčeho úplně jiného, těžko uvěřitelného i na žánr fantasy, proto průměrné 3*
alča87
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 6. 2014, 16:59
Přestože jsem od knihy očekávala něco jiného, více temného, až strašidelného, prožila jsem pěkný příběh. Knihu bych určitě označila jako pro mládež. Sice se autor pokus o něco "dospělého" použitím několika složitějších slov, což si mohl odpustit, ale pořád mi příběh připadal jako od dětí dětem. U knihy jsme si prostě odpočinula, dobře se mi četla a beru jí jako realizaci zajímavého nápadu - co udělat s nalezenými fotkami, které nejsou zrovna "klasické rodinné momentky".
Fabienne
60% 60% 60% 60% 60%
  27. 3. 2013, 17:43
Otočil jsem se a uviděl otce, jak se opírá o futro dveří, oči kalné, vlasy rozcuchané, na sobě košili od bláta a džínsy.
"Ahoj tati."
"Položím ti jednoduchou, přímou otázku," řekl, "a žádám od tebe jednoduchou, přímou odpověď. Kde jsi byl dnes v noci?" Viděl jsem, jak se snaží ze všech sil zachovat klid.
Rozhodl jsem se, že už dál nebudu lhát. "Je mi fajn, tati. Byl jsem se svými přáteli.
Jako bych odjistil granát.
"TVÍ PŘÁTELÉ JSOU IMAGINÁRNÍ !" zařval.
Přistoupil ke mně, tvář mu zrudla. "Kéž bychom tvoje matka a já nikdy neposlechli toho pomateného cvokaře a nenechali se přemluvit a nevzali tě sem, protože tohle je neskutečná katastrofa! To je naposledy, co jsi mi lhal! Teď běž do svého pokoje a sbal si věci. Jedeme příštím trajektem!"
"Tati?"
"A až se vrátíme, nevytáhneš paty z domu, dokud ti nenajdeme nějakého psychiatra, který není naprostý dement!"
"Tati!"
Chvíli jsem přemýšlel, jestli mu budu muset utéct. Představoval jsem si, jak mě otec drží na zemi, volá o pomoc a nakládá mě na trajekt ve svěrací kazajce.
"Já s tebou nepojedu," řekl jsem.
Přimhouřil oči a naklonil hlavu na stranu, jako by mi dost dobře nerozuměl. Chystal jsem se mu to znovu zopakovat, když v tom se ozvalo klepání na dveře.
"Zmizte!" zakřičel otec.
Klepání se ozvalo znovu, tentokrát silněji. Hnal se ke dveřím a otevřel je, a tam, na konci schodiště, stála Emma a nad hlavou jí tancoval drobný balonek s modrými plamínky. Doprovázela ji Oliva.
Dobrý", řekla Oliva, "přišli jsme za Jacobem."
Otec na ně zíral, naprosto vyvedený z konceptu. "Co to je..."
Dívky kolem něho proklouzly do pokoje.
"Co tady děláte?" sykl jsem na ně.
"Chtěly jsme se jenom představit," odpověděla Emma a usmála se na otce.
"Poslední dobou jsme vašeho syna poznaly opravdu dobře, a tak jsme si myslely, že bude správné, když ho navštívíme jako kamarádi."
"Oukej," řekl otec a oči mu přeskakovaly z jedné na druhou.
"Je to opravdu skvělý kluk," řekla Oliva. "Tak statečný!"
"A hezký!" dodal Emma a mrkla na mě. Začala si s ohněm pohazovat z ruka do ruky, jako by to byl nějaká hračka. Otec na to hypnotizovaně zíral.
"A-ano," koktal. "To opravdu je."
"Nevadí vám, když se zuju?" zeptala se Oliva, a aniž by čekala na odpověď, sundala si boty a okamžitě vzlétla ke stropu. "Díky. Takhle je to mnohem pohodlnější."
"To jsou moji přátelé, tati. Ti, o kterých jsem ti vyprávěl. Tohle je Emma, a tam u stropu, to je Oliva."
----------------------------------

Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá a teď přemýšlím, jak ji ohodnotit. Nápad použít staré fotografie je unikátní, ale to je na tom asi to nejlepší. Samotný příběh už tak originální není, občas mi připadlo, jakoby autor nevěděl, kam a jak přesně příběh směrovat a co si v něm má čtenář objevit. Kladně hodnotím úspornost v užívaní "cizích" výrazů (coerlfolc, snydrigast, ymbryna), kde si vystačil se staroangličtinou a uvedenými třemi slovy. Použití výrazů netvor a stvůra už tak šťastné není - jsou téměř totožné. Dost možná je to ale záležitost překladu, protože v originále se jedná o slova hollow (nebo hollowgast) a wight. Ale navzdory výše řečenému se příběh četl dobře, jen pro mě byl dost jednoduchý. Kdyby mi bylo 10 let, asi bych byla nadšená :-)
Lecter
100% 100% 100% 100% 100%
  10. 4. 2016, 21:38
S tím,že je kniha o něčem jiném,než jsem původně nadšeně myslela,jsem se už smířila dávno díky komentářům.Přesto jsem se do ní pustila,asi taky hlavně kvůli připravovanému filmu.Podivné děti mě natolik pohltily,zvlášť v první polovině,že jsem se od knihy nemohla odtrhnout.Pravda,příběh se vyvíjí ve fantasy pro mladší,ale pořád je to zajímavé,otevřený konec láká zjistit,jak to s nimi dopadne.Nepřečetla jsem moc takových knížek,ale žádný thriller mě tak nevyděsil,jako tato ponurá atmosféra,strašidelná místa a černobílé fotografie,které mě děsí ve snu a stále na ně musím myslet.Asi jsem omládla stejně s dětmi a zřejmě se tomu budu brzy smát,nicméně jsem knihu vytáhla z knihovny a prozatím uložila do skříně.Říkám vám podivné,opravdu podivné.
Antonín
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 8. 2012, 21:36
Kniha mě velmi zaujala na první pohled. Moc se mi líbilo její provedení, příjde mi jako "staronová" kniha. Přesně tuto dějovou tematiku se snažím vyhledávat, je vní něco nového i něco starého. Příjde mi velmi originální nápad posbírat staré fotografie a k nim vymyslet tak fascinující příběh jako jsou podivuhodné děti. Pár fotografií s několika lidmi, kteří se nejspíš v životě nikdy nesetkali a přesto vytváří dojem, že jsou to všichni přátelé z jednoho rodinného alba. Samotný děj je poutavý a napínavý. Knihu jsem přečetl takřka jedním dechem. Je to jedna z těch, do které se začtete a neopustíte ji dřív než ji dočtete. A nakonec Vám je ještě líto že už skončila. Moc se mi líbila a opravdu doporučuji k přečtení.
Rutsuka
80% 80% 80% 80% 80%
  12. 10. 2016, 20:16
Nejsem žádný velký fanda fantasy a tak jsem se do Sirotčince nijak nehrnula, ačkoliv jsem ho měla ve čtečce už několik let. Nakonec jsem se do toho pustila a času u toho stráveného nelituji. Žádný velký trhák, ale slušná oddychová pohádka plná zajímavých postav. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec dávám 4 za použití skutečných fotografií :)
achilles
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 9. 2016, 20:09
Bylo to dobré, možná lepší než dobré. Taková pohádka pro dospělé, scifi,ale každopádně poutavé a ačkoliv místy hluché, těsil jsem se, jaká bude pointa. No, celý příběh je zřejmě pointa. Nevím ale, zdali půjdu do pokračování.
VerenaLord
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 1. 2017, 17:31
Měla jsem tu čest vidět jak zfilmovanou, tak i knižní verzi. Ostatně, jako ve většině případů, je kniha nepoměrně lepší. Příběh se mi moc líbil - autor pro mě vytvořil místo, které jsem přímo při čtení viděla před sebou. Děsivá přesnost ovládání času, chlapec, který se ve své době cítí jako outsider. Ale jo, proč ne, sice to není nikterak originální, ale po všech Harry Potterech je to velmi příjemný nový vítr.
Tereeeza
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 4. 2015, 18:08
Jsem překvapená, na knížku jsem slyšela poměrně rozporuplné ohlasy, takže jsem ji původně ani číst nechtěla, ale jelikož se zdá už jisté, že se filmování ujme Tim Burton a já jsem prostě fanatická, co se Tima týká, potřebovala jsem si předlohu přečíst :)
Po přečtení poslední stránky ještě všechno zpracovávám, ale vím, že se mi to četlo moc dobře, příběh plynul, doplnění o fotografie bylo zase něco nového a mně se to ve výsledku moc líbilo. Samozřejmě někdy bylo něco trochu přitažené za vlasy nebo to na mě už tolik nepůsobilo, jako kdyby mi bylo třeba o pár let méně, ale hodnotím to jako velmi příjemný příběh s řadou tajemství a záhad. Podivné děti mi přirostly k srdci a já jsem zvědavá, jak jejich dobrodružství bude pokračovat :) Konec pro mě byl poměrně emotivní, uvidím, jak tohle nakonec dopadne :)
Reetri
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 9. 2012, 7:50
Obdivuji autorovu fantazii a pokud je to jeho první román, pak si odstartoval docela slušnou kariéru :). Obdivuji jeho talent, kterým čtenáře přiměje oblíbit si všechny ty hrůzostrašné děti. Už se moc těším na filmové zpracování Tima Burtona. Souhlasím s MargarethMatthews, která to vystihla přesně. (Já bych těžko našla tak výstižná slova, Kopretino! :) To co podbarvovalo dokonalou atmosféru byla podzimní, studená a deštivá atmosféra.
teola
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 5. 2015, 17:14
Tahle kniha má jediný problém - klame tělem. Myslím, že podle obalu a anotace velká část čtenářů čekala něco jiného - alespoň já jsem měla ohledně děje jinou představu. Ale zklamaná rozhodně nejsem - kniha se mi líbila. Jen těm dospělým bych ji raději nedoporučovala :-)
Bloodym
60% 60% 60% 60% 60%
  13. 5. 2016, 20:50
Než jsem se do knihy pustila, moc jsem toho o ní nevěděla, ačkoliv mi dlouhou dobu ležela na stole. Věděla jsem, že tam je nějaké nadpřirozeno. Povedená, malinko pochmurná obálka i fotky v knize měly něco do sebe. Když k tomu připočtu osobu, co mi ji půjčila, a její oblíbený žánr, těšila jsem se na strašidelný příběh, ze kterého mě bude mrazit. Začátek knihy byl slibný... A pak se to změnilo na slabý odvar X-Menů! Mluvme o zklamání. Jakmile se hrdina seznámil se slečnou Peregrinovou a dětmi, začal se příběh strašně vléct. O zápletce celkově je škoda mluvit. Možná kdyby moje očekávání byla jiná, kdybych tušila, kam bude příběh mířit, dívala bych se teď na knihu jinak. Pocit zklamání by asi nebyl tak velký, protože tak špatná ta kniha zase nebyla...
Venceslao90
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 9. 2012, 16:15
Nejvíce mě na tom zamrzel asi ten nemastný neslaný otevřený konec. Téměř určitě můžeme počítat s dalším pokračováním. Každopádně autorova představivost a fantazie je skvělá a už se těším na Burtonův film na motivy této knihy. Jeho tvůrčí styl se k této knize tematicky velmi hodí. Nápad s využitím zastaralých fotografií též hodnotím kladně - zajímavé a neotřelé. :) Přiznám se ale, že jsem byl nakonec rád, že jsem si knihu nekoupil, ale jen půjčil v knihovně. Znova bych se k ní už nevracel.
LeaLea
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 5. 2014, 16:04
Nesmíte od toho čekat paranormální thriller, pak je šance, že se začtete. Riggs napsal pohádku s několika strašidelnými prvky, která jen tak někoho nevyděsí. Jako oddechové čtení se mi líbila, znovu ji číst ale nutně nemusím.
Tyet
60% 60% 60% 60% 60%
  7. 12. 2016, 8:35
Nečekala jsem nic a nakonec jsem si docela hezky početla. první půlka je lepší než druhá, další díly už si patrně nechám ujít. Je to docela slušná knížka pro náctileté.
Jadelaine
60% 60% 60% 60% 60%
  3. 2. 2015, 20:26
Kniha celkem průměrná, nápad není špatný, ale připadá mi tak nějak nedotažený. Co se mi však na knize líbilo, byly fotografie. U některých si člověk musel opravdu klást spousty otázek. Druhý díl si ale asi přečtu.
Archangel_P
100% 100% 100% 100% 100%
  23. 9. 2016, 23:25
Musím říct, že od knihy jsem dle obecného hodnocení čekal míň. Velmi příjemně mě překvapila.
Krásné a originální téma, do detailů rozpracovaný příběh obohacený o - někdy možná trochu děsivé - obrázky, které perfektně doplňovaly příběh a posilovaly (nebo možná maličko omezovaly?) čtenářovu představivost.
Jsem s knížkou nadmíru spokojen. Líbil by se mi i konec takový, jaký je v tomto prvním dílu, ale když vím, že se autor nebál pustit do pokračování, určitě si je nenechám ujít, teď už s trochu větším očekáváním!
Fade
80% 80% 80% 80% 80%
  23. 1. 2014, 23:30
Ransom Riggs vytváří skrze své vyprávění a skrze fotky krásnou mrazivou atmosféru s nádechem tajemna, která mě nutila ptát se, co z toho, co nám hlavní hrdina napovídal, je vlastně pravda. Možná jsem čekala trochu víc psychologický rozměr, a směrem ke konci knihy jsem se neubránila mírnému zklamání, to mě však po chvilce rychle opustilo. Kdybych četla knihu dospělýma očima, asi by se mi tolik nelíbila, jenže já jsem naštěstí (aspoň psychicky) pořád ještě malé dítě, kterému vyhovuje hledat na stránkách prapodivné příběhy a pohádky. Těším se, jak se bude příběh dále vyvíjet.
Majuska
60% 60% 60% 60% 60%
  21. 12. 2012, 17:58
Nemohla jsem se rozhodnout, jestli tři nebo čtyři hvězdičky... asi tři a půl. Kniha se mi líbila, ale čekala jsem úplně něco jiného. Očekávala jsem nějaké psycho, ale byla to spíše pohádka, pěkná pohádka, ale i tak se prostě nemůžu smířit s tím, že to bylo úplně něco jiného. I tak se mi to líbilo, originální, čtivé, fotografie skvěle doplňují příběh
Potulný mnich
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 9. 2012, 15:23
Zajímavý námět k sepsání této knihy a příběh je určitě vydařený.Nelituji ani jedné minuty co jsem strávil nad touhle knihou. 4 hvězdy.
Ramirez85
60% 60% 60% 60% 60%
  30. 11. 2014, 16:13
Obsahuje spoiler spoiler Knížka s možná originální myšlenkou, ale napsána hodně neoriginálně, jde z toho cítit Harry Potter, ale i takoví X-Meni a spousta dalších soudobých popkulturních postav a příběhů. Asi jako spousta tu i já jsem od podivných dětí čekal krapet něco jiného, něco, co bude mít hloubku a co nebude tak trochu jako četba pro dnešní teenagery, bohužel, očekávání byla někde jinde (což by samo o sobě nemuselo být na škodu, jenže to by ten příběh musel opravdu za něco stát...). Naopak originální myšlenkou jsou všechny ty doprovodné starobylé fotografie, velice podařené (byť sem tam nacpané tak trochu na sílu a mimoděk). Není to špatná knížka, bohužel lehce zaměnitelná a po krátkém čase se jednomu vykouří z hlavy... Ale díky otevřenému konci se druhému dílu i tak nebráním.
chrispe
40% 40% 40% 40% 40%
  28. 9. 2012, 17:13
Pro mě opravdové zklamání, i když přiznávám, že v tom může mít prsty především moje přehané očekávání. Čekala jsem něco jiného - spíš duchařinu, tajemnost, napětí. Snažila jsem se tedy přistoupit na fantasy, ale styl, jakým je kniha napsaná mi vůbec nesedl a navíc jsem postrádala alespoň jednu postavu, kterou bych si oblíbila. Dočetla jsem to, ale neustále jsem počítala stránky, které mi zbývaly do konce.
MargarethMatthews
100% 100% 100% 100% 100%
  23. 9. 2012, 19:47
Naprosto úžasný zážitek, který dokonale doplňuje podzimní počasí. Další naprosto dokonalá kniha, ke které se budu ráda vracet a už nyní se těším na případné pokračování.
cmuchal
60% 60% 60% 60% 60%
  2. 3. 2015, 9:32
Autor by se měl rozmyslet předtím než začne psát nějakou knihu, pro jakou sortu čtenářů bude určena. Kdybych si ji přečetl v deseti letech její celková jednoduchost by mi určitě nevadila, ale zas by asi nebyla vhodná pro tak nízký věk kvůli několika vůlgarním slovům. Jsem rád, že jsem se nenechal zmanipulovat reklamou a nekoupil si ji, je to sice celkem čtivé dílo, avšak dost mě zklamalo nedostatečným líčením postav, neinspirativním hlavním hrdinou. Bez fotografií by si knihy všimla velmi malá část lidí, zápletka a příběh jsou nepropracované, vyprávění bylo poměrně sucharské charakteru. Nenudil jsem se úplně, nýbrž chybělo k tomu málo.
Vikyna
40% 40% 40% 40% 40%
  21. 9. 2016, 17:05
Z knihy mám dost rozporuplné pocity. Na jedné straně zajímavý nápad, na druhé straně podivný dojem z neobvyklých postav, ke kterým jsem si nějak nedokázala vybudovat žádný vztah. Celý příběh je poměrně jednoduchý, což by odpovídalo mladší cílové skupině čtenářů, na druhé straně ale číst to v deseti letech, tak je to na mě zas až moc děsivé. Tak nevím, dám šanci ještě dalšímu dílu a uvidí se.
Alyss Mainwaringová
60% 60% 60% 60% 60%
  10. 10. 2013, 18:38
Čekala jsem trochu víc - první polovina byla úžasná, ta atmosféra a nezodpovězené otázky... Ale potom se to zvrhlo jen v nějakou brakovou fantasmagorii. Tři hvězdy.
Ginnidlo
60% 60% 60% 60% 60%
  30. 9. 2012, 10:12
Kniha nám přišla do práce, zaujal mě obal a to, že je nezařaditelná do regálů. Dohady zda je to světovka nebo dětská nás v práci rozdělilo na několik skupinek. Tedy dvě. Po přečtení jsem na rozpacích. Zklamalo mě "nezakončení" a pocit, že jsem si přečetla něco, co mi nedalo žádný konec a jen mi dalo pocit, že to byla ztráta času. Leč na druhou stranu chválím originalitu námětu a zpracování knihy po grafické stránce. Opravdu jen zamrzí konec na začátku příběhu...
Veru.K
100% 100% 100% 100% 100%
  21. 7. 2014, 16:18
Úžasná kniha, která se četla sama. Už jsem zvědavá jaké dobrodružství podivné děti zažijí v dalším díle...
lusk_lusk
40% 40% 40% 40% 40%
  12. 11. 2013, 22:29
Knihu jsme si vybrala jedině díky vizuálně přitažlivé fotografii na přebalu a jsem přesvědčena že nejsem jediná. Přesto že jsme neměla nijak velké očekávání byla jsem poměrně zklamaná a to nejen velmi kolísavou kvalitou vyprávění(také se zde střídají dlouhé pasáže které působé spíše jako z knížky pro děti ve kterých je však sem tam vsuvka která se k této charakteristiceč vůbec nehodí, třeba nějaká těžce filozofická myšlenka) a takřka všudypřítomných klišé. Každý čtenář musí být zákonitě zklamán i samotnou zápletkou, která se ze začátku slibně rýsuje a najednou během pár stránek se změní v naprostou frašku. Plusové body si u mne autor získal ve chvíli, kdy jsme si potvrdila doměnku, že kniha byla celá vystavěna pouze na snaze propojit fotografie, které ho zaujaly do příběhu, tak aby bylo možné je vydat. Přes všechno co se mi na tomto výtvoru nelíbilo je tato publikace - která je vlastně výsledkem jisté podoby jedné dětské hry, zajímavým literárním pokusem.
venison
60% 60% 60% 60% 60%
  25. 8. 2013, 15:30
Na knihu jsem se velmi těšila, ale s lítostí musím konstatovat, že nejlepší na tom všem je nápad s fotkami a grafická úprava knihy.. První polovina je dějově zajímavá, druhá už sklouzává do nesmyslné splácaniny, se kterou si ani autor nevěděl rady a tak závěr vypadá tak jak vypadá.. Filmové zpracování by však mohlo vypadat velmi pěkně..
S.SALVADOR
60% 60% 60% 60% 60%
  16. 10. 2012, 6:43
Sirotčinec..co na to říct? Nedávno dočteno, čekal jsem od toho něco úplně jiného, ale když jsme si to nechal projít hlavou, došlo mi, že to není vůbec špatné.(temnou duchařinu,velké napětí,duchy za každým rohem...s tím se v knize NEsetkáte tolik, jak se zdá). Nelituji, že jsem tuto knihu přečetl-čte se velmi rychle, zvláštní obrázky knihu hodně oživí a jsou velice originálním nápadem. 80%.
nana
40% 40% 40% 40% 40%
  9. 10. 2014, 20:00
Je fajn, jak koresponduje text s fotografiemi, je fajn námět příběhu, jsou fajn ony fotografie, zpracování však trochu pokulhává.. opět škoda.. (a opět jedna z těch novějších knih, které jsem vůbec neměla dávat šanci... a hlavně od ní tolik neočekávat!)
DanielOsbourne
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 5. 2014, 23:52
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je vážně zvláštní kniha a to hlavně ze dvou důvodů. Prvním důvodem jsou samozřejmě dobové fotografie, které podtrhují už tak melancholický a mírně děsivý příběh a tím druhým důvodem je právě atmosféra, která (alespoň v první polovině knihy) je velmi hutná. Hledání sirotčince a vyprávění o jeho podivných obyvatelích je vydařenější, než samotné seznámení s nimi. Druhá polovina knihy už nemá takový nádech jako polovina první a jakoby docházel autorovi mírně dech, trochu odbočil od tématu a psal poněkud stroze. I přes to se pro mě kniha nestala zklamáním a její čtení mě vážně bavilo. Jsem zvědavý na další pokračování kam nás osudy podivných dětí zavedou dále a jak to bude s Jacobem. Druhý díl si nenechám ujít!
pettopet
80% 80% 80% 80% 80%
  23. 10. 2016, 14:54
Bavilo mě to. První polovinu jsem stihla přečíst před shlédnutím filmu, druhá polovina uz byla čtena poté. Musím říci, že to podstatně ovlivnilo mou představivost. Za mě 80% a 4 hvězdičky.
XZvire
60% 60% 60% 60% 60%
  28. 6. 2016, 17:04
Musím přiznat, že tuhle knihu jsem ani neměla chuť si přečíst. Nápad se starými fotografiemi se mi sice líbil, ale nebyla to vyloženě knížka, kterou jsem si potřebovala nutně přečíst, protože jsem ji považovala spíš jako dětskou literaturu. Díky tomu, že má příběh dostat filmovou podobu od mého oblíbeného režiséra Tima Burtona, jsem si to ale nakonec nemohla nechat ujít. Jak v komentářích už někdo zmiňoval, postavy jsou takový X-meni. :-) Sirotčinec slečny P. je spíš kniha pro mládež než pro dospělé, ale jako fanda fantasy jsem byla poměrně spokojená. Konec mi přišel trochu zmatený a hlavně neuzavřený. K dalším dílům se asi také vrátím, ale rozhodně se do nich nepohrdnu. Ostatně v knihovně na mě čekají mnohem lepší kousky. ;-) Jednou za čas je taková fantasy oddychovka fajn.
Anett
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 11. 2012, 13:17
Čekala jsem něco trochu jiného, ale nebyla jsem zklamaná - jen ten konec mě trochu zmátl. Ale jinak opravdu skvělý příběh a senzační nápad použít staré fotografie. Hltala jsem každou kapitolu. K téhle knize se určitě ráda vrátím a doufám, že se dočkám i dalších podobných děl od tohoto autora.
Elki
80% 80% 80% 80% 80%
  31. 10. 2014, 9:48
Popravdě jsem od této knihy čekala něco jiného, ale i přesto se mi moc líbila - chvíli horor, chvíli detektivka, fantasy..myslím, že styl první části knihy je pro dospělé a druhá spíše pro mládež..ale to je podle mě to, co jí činí zajímavou..rozhodně se těším na další díl
Paio
100% 100% 100% 100% 100%
  9. 12. 2012, 9:35
Skvělá kniha, na záčátku z tajemně strašidelného vajíčka se nakonec vylíhl úplně jiný Pták :).Sice mé prvotní očekávání se výrazně lišilo po přečtení, ale i přesto jsem s knihou spokojená a přidávám ji ke svým oblíbeným. Příběh velice zajímavý.Nápadité a tajemné fotografie dokonale spojené s příběhem. Některé situace byly v knize popsány jako příběh fantazie a dobrodružství z dětské knihy. Vazba knihy je originální.
Ruxandra
60% 60% 60% 60% 60%
  3. 10. 2012, 11:35
Hodně lidí je z této knihy nadšeno, ale u mě se to nekonalo. Po přečtení anotace jsem si jí strašně moc chtěla přečíst a nakonec se mi jí podařilo vyhrát v soutěži. Bohužel jsem po nějaké době musela se čtením přestat a dočetla jsem vše až po třech měsících, prostě se nedostavila chuť jí číst. Čekala jsem něco jiného a námět příběhu mě překvapil, možná i zklamal a hlavní postava mi k srdci nepřirostla. Kdybych si knihu koupila, asi bych litovala vyhozených peněz. Ale nápad vzít nesourodé fotky a napsat podle nich příběh, je velmi dobrý...
Ruffy
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 9. 2016, 15:54
Příběh mě velmi zaujal a těším se na filmové zpracování. Skvěle se to čte nemohu se dočkat čtení dalších dvou dílů. Sice mi to trošku připomínalo příběh s malými x-meny, ale takovéhle věci mě vždycky bavily a zajímaly! :)
hous.enka
80% 80% 80% 80% 80%
  20. 9. 2016, 9:05
První část Předtím je podle mě skvělé. Autor skvěle buduje atmosféru tajemna a když Jacob dorazí na ostrov, dalo by se to tajemno krájet. Jenže jakmile se dostane do stádia blížícího se k Potom (uf, nepsat spoilery je někdy hodně obtížné), stane se z toho vlastně jen popis jednotlivých dětí a vztahů mezi nimi. Nicméně - a to je důvod, proč se chystám na další díly - následuje velké finále, kdy akce stíhá akci a vy prostě nutně potřebujete vědět, co bude dál. Sirotčinec slečny Peregrinové za sebe hodnotím velmi kladně a nedivila bych se, kdyby ke čtení přivedl celou řadu děti, jako to kdysi zvládl kouzelnický učeň Harry Potter.
Eset
60% 60% 60% 60% 60%
  13. 10. 2015, 11:34
Když od toho nebudete čekat nic víc, než jen to co to je a to kniha pro děti, nebudete zklamaní. Kdyby čekala knihu pro děti dala bych 4 hvězdičky, jenže já čekala nějaký fajn thriller. Námět byl zajímavý a kniha se rychle četla, ale pořád prostě to je pro děti a vážně by to tu někde mělo být napsáno. Kniha co mate obálkou.
Tatsume
40% 40% 40% 40% 40%
  5. 1. 2017, 16:27
Po delší době nová, hezky napsaná, čtivá kniha s celkem dobrým dějem. Ale zase tak unešená jsem z ní nebyla, vlastně jsem z knihy trochu rozčarovaná, a to i přes to, že jsem ji dokázala lousknout za tři dny.

Fotografie, které tady spousta lidí chválí, mě vyloženě rušily, mám ráda, když si mohu postavy představit alespoň částečně po svém, což díky fotografiím nešlo. Jako kdyby mi autor vnucoval, že přensě takle musí postava vypadat, a nijak jinak, a ať se neopovažuji si ji představit jinak.

Nebudu lhát, děj \"useknutý\" ve chvíli, kdy to začalo být zajímavé, mě dosti naštval, a tak přečtu i další díl, chci vědět, jak to dopadne. Kdyby byla kniha nějak více dějově zakončená, o čtená druhého dílu bych neuvažovala...
chegulina
60% 60% 60% 60% 60%
  30. 11. 2016, 22:46
Po ohlasech na adresu téhle knížky jsem čekala něco zcela vyjmečného...a nedostalo se mi toho,bohužel. Mírně nadprůměrné čtení + jsou určitě fotografie.
dollyk
60% 60% 60% 60% 60%
  7. 10. 2016, 22:40
Rozdělil bych svůj zážitek do třech částí. První mě bavila, měla přesně takovou dávku tajemna a napětí, abych se cítil zaujmut. Druhá, která započala ve chvíli, kdy se v časové smyčce začínáme seznamovat s dětmi a Ptákem, byla děsná. A když píšu děsná, myslím tím ve srovnán se začátkem, že šla dolů nejen kvalita příběhu, ale i způsob jeho podání. Chvíli jsem měl pocit, že čtu nějakou příšerně nepovedenou infantilní fanfiction k Harrymu Potterovi. Hromada nepříjemných postav i lapsusů ne snad proti logice, ale proti zdravému rozumu (asi proto, že jsem od toho očekával něco jiného). Třetí část, kdy už jsem si zvykl na šešup, který v knize nastal ohledně kvality příběhu i způsobu vypravování, začala, když jsem si s trochou sebezapření na novou situaci zvykl. Závěr nebyl zas tak zlý, když už jsem přijal nová pravidla, ale byl to zase jen o něco lépe zpracovaný špatný příběh. Docela mě zajímá, co se stane a jak si "děcka" poradí s životem mimo smyčku, docela jistě tam bude vystupovat i dědeček hlavního hrdiny (kdyby ne, připravil se autor o jedinou věc, která by mě lákala k dalšímu čtení), což by mohlo vézt k zajímavým časoprostorovým paradoxům. Ale popravdě, nevím, zda se do dalšího čtení pustím, snad až za nějakou dobu, až mě opustí pocit zklamání a podvodu ze strany autora, který ze skvělého náběhu na horor udělal teenagerovskou slátaninu. Jediná věc, která mě pobavila, ale to neberte jako výraz úcty k autorovi, spíše jako úsměvnou souvislost, byla využití případu Tunguzského meteoritu. Ale pocit zklamání mi to překonat nepomohlo.
Neli.studentka
20% 20% 20% 20% 20%
  9. 5. 2013, 7:57
Fotografie jsou zajímavé, to ano, ale tím tato kniha končí. Byla jsem výrazně zklamaná, čekala jsem něco úplně jiného. Pravdou ale je, že kniha je velmi čtivá a zaujme tak široký okruh konzumních čtenářů.
prostejenja
60% 60% 60% 60% 60%
  26. 4. 2013, 18:28
No...na tuto knihu jsem byla velmi zvědavá. A musím přiznat, že mě celkem zklamala. Ovšem třeba pak pan Burton námět zvedne do nebeských výšin, uvidíme. Myslím, že by to mohla být jedna z mála knih, u kterých by filmová adaptace byla mnohem lepší, než samotný námět. Fakt nevím, jak ohodnotit. Za mě asi 2,5/5. Je to příjemná a lehce čtivá pohádka. Ale už nejsem dítě a to bude kámen úrazu, a proto je to pro mě kvalitně slabší dílo. Byť je to velmi jednoduše psaná kniha, ze začátku mi přišel děj zajímavý a těšila jsem se, jak to bude pokračovat, ale se zvyšujícím se počtem přectených stran, opadal můj prvotní zájem. Myslím, že dobrý příběh by měl postupně gradovat, tady to bylo naopak. Za zpracování s použitím starých fotek má u mě autor plusové body a nakonec asi při konečném hodnocení zavřu obě oči. :-)


1 2 3