Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Listy Dávné kroniky I

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Listy Dávné kroniky I

Podtitul: Órovo putování


Originální název: Listy Dávné kroniky I
Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Kdyby byli skřeti hodní, prodchnutí dobrem až na kost, mohla by sKdyby byli skřeti hodní, prodchnutí dobrem až na kost, mohla by se o nich napsat kniha. Třeba taková, kterou napsal Petr Hejna ml., teprve třináctiletý chlapec z Prahy. Zdá se vám to neobvyklé, aby třináctiletý napsal takovou knihu? Není to zdaleka ojedinělý případ, dalším je třeba Christopher Paolini s románem Eragon. Zajímavé je, že v obou případech jde o fantasy a navíc o první části trilogií.
Mladý autor otvírá touto knihou plánovaný cyklus, v němž rozvíjí osudy členů družiny skřetů, vyslaných svým králem na dobrodružnou cestu, jejímž cílem je zjistit, proč vysychá řeka, napájející jezero, u nějž skřeti žijí, a která je hlavním zdrojem jejich obživy. Dějová linie vyprávění kronikáře Tambilise je (podobně, jako přiznaný inspirační zdroj autorův, román "Pán prstenů") "zpomalována" popisy přírody, hrdinskými písněmi, citacemi legend apod. Autor tak docela věrně navozuje atmosféru podobnou "originálu", i když fabule je pochopitelně jednodušší, přístupná tak zejména příznivcům Tolkienova světa z řad autorových vrstevníků

Základem k napsání tohoto románu byla povídka, uvedená v roce 2001 Českým rozhlasem, zaslaná autorem do soutěže vyhlášené ČR Praha o rok dříve. Jméno hlavního hrdiny Dorblina od té doby Petr Hejna používá jako bezmála vlastní. Na první díl Listů Dávné kroniky Órovo putování volně navazuje později vzniklá druhá část Órlentu vznik a pád, závěr trilogie Dnové zla završuje osudy říše Dorblinem stvořené. Doplňková čtvrtá část obsahuje legendy z různých končin i zápletky ze života bohů, uctívaných od ledového severu po vyprahlé pouště.
Tato knížka zaujme každého, kdo má rád příběhy ve stylu fantasy, stejně jako milovníky orientálních vyprávění z Tisíce a jedné noci. Své příznivce jistě nejde i mluvnicky barvité líčení, korespondující s autorovou láskou ke krásné literatuře. (Založil/a: Fefin Lišák)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace