Kupec benátský, Něco za něco, Dobrý konec všechno spraví, Dva vznešení příbuzní

Kupec benátský, Něco za něco, Dobrý konec všechno spraví, Dva vznešení příbuzní

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1571-3

Knižní klub (2006) 80-242-1571-3 488

Soubor čtyř Shakespearových her vydaným v překladu Martina Hilského. Kromě známé komedie Kupec benátský a dvou "hořkých" komedií Něco za něco a Dobrý konec všechno spraví vychází v tomto souboru i první český překlad pozdní komedie Dva vznešení příbuzní. (Založil/a: jamalka)

William Shakespeare William Shakespeare
*duben 1564 - †23.04.1616

prkali
  4. 6. 2016, 18:32
"Jsem člověk, pane, do něhož Štěstěna zatnula svůj krutý dráp." (Dobrý konec všechno spraví, jednání V., scéna 2.)
Žít s tajemstvím – Podněty k promýšlení víryŽít s tajemstvím – Podněty k promýšlení víry09.02.2014
"Posláním víry není utišit naši žízeň po jistotě a bezpečí, nýbrž naučit nás žít s tajemstvím. Víra je odvážný, riskantní krok naší svobody za úzký okruh toho, co je pojištěno a zajištěno důkazy. Věřit, dát šanci víře, neznamená zbavit se rozumu, nýbrž zpupnosti rozumu; dát prostor víře předpokládá osvobodit se od iluze, že hloubku pravdy můžeme plně uchvátit svým věděním a převést ji do svého vlastnictví a režie."