Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Senzační holka

67%
3 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Senzační holka
Autor:


Nejnovější vydání:
Erika - 1997
ISBN: 80-7190-540-2
Počet stránek: 136
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Erika (1997) 80-7190-540-2 136

Když se Máše naskytne příležitost přesídlit k dědovi na samotu u lesa, neváhá ani okamžik, neboť si s ním rozumí líp než s rodiči. Ale hlavně: s dědou žije pod jednou střechou i huculský kůň jménem Koník, kterého Máša nade vše miluje. Koník ztělesňuje nejkrásnější rysy, jaké jen kůň může mít: je moudrý, věrný, vytrvalý, pracovitý, skromný - a neskrývá, že Máša zaujímá v jeho životě první místo.

Máša pracuje v lesní školce, aby získala praxi a dostala se na "lesárnu", kam při prvním pokusu nebyla přijata. Neúspěch ji nemůže odradit od pevného rozhodnutí být lesní inženýrkou. Život na lesní samotě a styk s přírodou jí skýtá spoustu příležitostí, jak se svému životnímu cíli přiblížit. Spolu s jezevčíkem Filipem zachrání od jisté smrti raněné srnčátko a s velkým sebeobětováním z něho vychová zdravou srnu Lízu, která se může znovu vrátit do přírody.

Na jedné z výjížděk se Máša potká s mládencem na koni. Z náhodného setkání a vzájemné sympatie se vyvine opravdové citové pouto. Mladičká Máša a mladý Adam jsou okouzleni vidinou společné cesty.

Senzační holka navazuje na román Senzační trio. Volnou trilogii uzavře román Senzační pár, v němž se Mášiny a Adamovy životní příběhy spojí v jediný. (Založil/a: Keatin)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace