Poslední sbohem

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-122-3

BB art (2012) 978-80-7461-122-3 376

Všechno někdy začíná
Jack Reacher stojí před životním rozhodnutím
Děj se odehrává ve státě Mississippi v březnu 1997, pouhých šest měsíců před Jatkami, prvním Childovým thrillerem s Jackem Reacherem.
Nesnadná mise přináší rozhodující okamžik v Reacherově vojenské kariéře. Reacher stojí před životním rozhodnutím. Když udělá, co chce armáda, dokáže se podívat sám sobě do očí? A když to neudělá, bude ho armáda ještě chtít?

Březen 1997. Za barem v Carter Crossing ve státě Mississippi je nalezena žena s proříznutým hrdlem. Jen kousek opodál stojí velká vojenská základna. Je vrahem místní chlap – nebo je to voják?
Jack Reacher, tehdy stále major vojenské policie, dostane za úkol, aby se tam v přestrojení vypravil. Okresní šerif dřív sloužil u americké námořní pěchoty – a je to nádherná žena. Její vyšetřování nikam nevede. Brání jí v něm Pentagon? Nebo nechce najít vraha? (Založil/a: martin113)

Peter.Melon
  6. 6. 2015, 9:45
Dobrý román...Je sice trochu rozsáhlý(možná až zbytečně),ale působí dobrým dojmem.Měl jsem sice za to,že jde o kriminální příběh,ale to mi nevadí...Dobře psaná a napětí plná detektivka.
tomdra
  5. 6. 2013, 15:14
Další ze skvělých příběhů vojenského policisty Jacka Reachera. Jako vždy velmi napínavý příběh od samého začátku až do konce. V půlce příběhu jsem si myslel, že to udělala policistka Deverauxová, ale nakonec to tak nebylo.
Melda
  7. 6. 2013, 11:59
Další ze série dobrodružství neohroženého Jacka Reachera. Opět přijede do cizýho města, zmlátí pár darebáků, přefikne nejhezčí domorodkyni, zabije hlavního padoucha a celé to prolévá množstvím kávy bez cukru a mléka. Tato dějová osa protíná všechny knihy této série a jsem zvědav jak dlouho bude ještě fungovat. Reacher už má své roky, autor si bude zřejmě stále častěji vypomáhat flashbacky jako v této knize nebo Nepříteli anebo se pomalu blíží čas jeho smrti.
problemchild
  22. 6. 2015, 8:23
Jeden z nejlepších příběhů o Jacku Reacherovi, který předchází knížce Jatka. Zápletka je zajímavá, ale pokud je čtenář pozorný, tak pomalu od začátku je jasné, kdo je vrah, i když se autor snaží poté čtenáře mystifikovat. Ale musím uznat, že v tomto příběhu narazí (dle charakteristiky) na nejúžasnější babu napříč všemi knížkami:-))