Dějiny Byzance

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Academia - 1992
ISBN: 80-200-0454-8

Academia (1992) 80-200-0454-8 529

Zasvěcený a poutavý výklad o postupné přeměně východořímského impéria ve středověkou byzantskou říši, o vývoji její moci, vrcholící v 9. – 12. století, i o pozdějším úpadku vyvolaném nejen náporem turecké expanze, ale i ranami způsobenými křižáckými výpravami. Podává základní informace o charakteru byzantské literatury a byzantského výtvarného umění. (Založil/a: vladislaus)

vladislaus
  2. 5. 2012, 15:22
Dějiny Byzance jsou plné zajímavých příběhů, ale ty v této knize bohužel nenajdete. Jste zahlceni především nudnými fakty. Dějiny lze psát poutavě, jako příklad uvedu Dějiny Anglie od André Mauroise.
Richie
  8. 5. 2014, 13:51
Ke komentáři vladislause: ono to je nejspíše tím, že jsi přečetl knihu literatury faktu. Pokud chceš příběhy, doporučuji číst historické romány.
Jan.S.Harold
  25. 7. 2014, 12:22
Souhlasím s Richiem, Mauroise jsem nebyl schopen dočíst. Jednak teda kvůli překladu, kterej je naprosto ukrutnej. Jednak jsem z toho měl pocit, že si čtu jenom jako takový plácání, ale vlastně se o Dějinách Anglie vůbec nic nedozvídám (taky mi z toho v hlavně nezůstala ani jediná věc)... Pokud je mi známo, tak tyhle Dějiny Byzance jsou kniha velmi respektovaná a možná u nás dodneška nepřekonaná.