Četnické historky - Zločiny a přísloví

Četnické historky - Zločiny a přísloví Originální název: Četnické historky - Zločiny a přísloví

Pragoline - 2012
ISBN: 978-80-86546-77-3

Pragoline (2012) 978-80-86546-77-3 152

Autorova dvanáctá kniha obsahuje kopu, tj. šedesát krátkých historek, které se staly při výkonu náročné četnické služby po celou dobu existence četnictva v období let 1850 až 1945 na našem území. Historka je definována jako jednoduché vyprávění zakončené anekdotickou nebo poučnou pointou. Četnická profese s sebou přinášela řadu rozličných situací, do kterých se četník dostával nejen při výkonu služby, ale i v soukromém životě. Ve všech popisovaných případech se jedná o vyšetřování nejzávažnějších trestných činů zločinů. Na knize je velmi zajímavé, že pro děj a názvy jednotlivých historek, jsou použita známá i méně známá přísloví, která vystihují podstatu případu, a současně popisované historické období. Čtenář tak může prožít s knihou celou historii četnictva a současně si rozšířit své znalosti o přísloví, která dosud neznal. Kniha obsahuje mnoho dobových obrázků a dokumentů. (Založil/a: Snicketka)