Úterní ženy

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-590-0

Host (2012) 978-80-7294-590-0 296

Setkaly se před patnácti lety na kurzu francouzštiny a dnes jsou z nich nejlepší kamarádky. Každé první úterý v měsíci se scházejí ve své nejoblíbenější restauraci — úspěšná obhájkyně Caroline, přecitlivělá Judith, Eva, oddaná matka čtyř dětí s pohřbenými pracovními ambicemi, ustavičně zamilovaná a rozevlátá designérka Kiki a elegantní Estella s přeplněným šatníkem a ostrým jazykem — a každý rok spolu jezdí na krátkou dovolenou. Ale letos je všechno jinak: Judith čerstvě ovdověla. Po smrti svého muže najde deník, který si vedl při putování do Lurd, a rozhodne se, že jeho pouť dokončí. Arne totiž onemocněl rakovinou, a tak se do cíle nikdy nedostal. Ostatní Úterní ženy nenechají kamarádku na holičkách, ale netuší, do čeho se pouštějí. Svatojakubská pouť se pro každou z nich stává osobní výzvou, prostorem pro zamyšlení nad svým životem. Pod jihofrancouzským sluncem přicházejí Úterní ženy na stopu tajemství, které všechno změní. (Založil/a: Petris)

Monika Peetz Monika Peetz
*??.??.1963

chrispe
  8. 2. 2013, 19:28
Moc příjemné čtení. Doporučila bych ji jako knihu na dovolenou... úplně vidím, jak ji čtu na dece u vody :D. Musím souhlasit s větou na obalu knihy - Velice živá kniha plná životní moudrosti, jejíž autorka má skvělý smysl pro humor./ Několikrát jsem se od plic zasmála. Nejvíc nejspíš díky Estelle, která mi k srdci přirostla okamžitě. Možná spoiler // a taky se mi už dlouho nestalo, že bych u knihy zůstala s otevřenou pusou (i když vám to chvíli předtím dojde) a byla tak naštvaná. //
Kebab Bursa
  22. 3. 2016, 21:45
Téma svatojakubské cesty mě zajímá, a tak jsem dal na doporučení manželky a pustil se do tohoto ryze ženského románu. Nejlepší je druhá třetina. První rozvláčná a třetí už moc podobná vztahovým německým filmům, co je dávají o víkendu v TV.
karkulin1982
  3. 8. 2013, 8:07
Souhlasím, že čtení bylo moc příjemné a i mě obsah nalákal si prožít svou Svatojakubskou cestu. Na druhou stranu se mi typický happy end nelíbil, hlavně jak se všechny mají rádi, nehledě na to, kdo co komu provedl, atd. (nechci tady prozradit zápletku:)).
aubergine
  9. 1. 2015, 18:09
Mě kniha nenadchla, ačkoli se četla celkem dobře. Téma taky nebylo úplně nezajímavé, ale prostě mi to nějak nesedlo. Rozhodně to není kniha, kterou si budu dlouho pamatovat ani kniha, kterou bych chtěla číst někdy znovu.
Terčuska
  5. 1. 2014, 12:43
Obal knihy ani název by mě určitě v obchodě neoslovil, ale dala jsem na doporučení kamarádky a nelituji. Kniha se četla úplně sama a mnohokrát jsem se zasmála.
monika100
  10. 10. 2012, 21:47
Knížka by si určitě zasloužila lepší název i obal, obojí působí lacině. K přečtení mě zlákalo téma Svatojakubské cesty a nezklamalo mě - dokonce jsem od knížky ani tolik nečekala. Není to žádná červená knihovna, jak by možná někdo očekával....
MarieB
  4. 3. 2016, 21:32
Čekala jsem větší legraci, ale tak jako "mezi bylinami a řepou" to je příjemné čtení. První 2/3 se mi četly hůře, za to poslední jsem zhltla za chviličku. Na dovču dobrý ;-).
jinvod
  14. 7. 2015, 14:20
Ze začátku se mi kniha zdála zbytečně rozvláčná, ale druhá polovina byla záživnější. Závěr a rozuzlení příběhu byl zajímavý a překvapivý. Jakoby ho napsal sám život. Určitě si přečtu i další část.