Minehava

ISBN: 80-00-01037-2

Albatros (2002) 80-00-01037-2 216
Albatros (1994)
Albatros (1973)

Než se Šťastná chvíle nebo také Minehawa dostala z osady Medvědů, prožila se Silným bobrem cestu útrap a násilí, musela opuštěná překonat nemoc a - začala se bouřit proti nadvládě mužů. Krásná hrdinka z mladší doby kamenné popletla hlavu několika mužům, sama však hledá takového, který jí nebude rozkazovat...
Sokolí oko a Havranpírko, dva věrné kamarády, už známe z knížky Osada Havranů. V tomto příběhu se chovají stejně statečně a odvážně při hledání nových sídel pro své rody. Co je spojuje s Minehavou? O tom vypráví jeden z dalších příběhů nesmrtelného Eduarda Štorcha. Ani tentokrát nechybí napětí... a celé je okořeněno láskou.

LadysR2
  29. 1. 2013, 7:28
No a další pecka od Štorcha. Morová epidemie, Sokolí oko a Havranpírko (mí největší oblíbenci i kvůli filmům), Šťastná chvíle (Minehava), boje kmenů s rodem kupců kvůli... a dál už neprásknu nic :-)
cheyene
  4. 8. 2010, 16:36
Minehava je pro mě asi jedna ze tří nejoblíbenějších štorchovek. Objevují se tu totiž ty nejsympatičtější postavy, které Štorch vytvořil. Mám na mysli Sokolí oko, Havranpírka a Minehavu. Příběhy jsou velmi poutavé, napínavé i trochu poučné.
nečik
  17. 10. 2011, 10:49
Minehava je další skvělá štorchovka. Krásný příběh o krásné Minehavě hledající lásku a klid. Tuhle knížku mám hodně rád.
Buřinka
  25. 9. 2016, 10:36
Jedna z prvních knih od Eduarda Štorcha, kterou jsem na ZŠ četla (bohužet zpětně si nevybavuji zda to byla právě Minehava nebo Osada havranů). Hrdinkou je dívka Minehava neboli Šťastná chvíle z rodu Medvědů.Chce, aby ženy měly stejná práva jako muži... Je unešena a poté opuštěna Silným bobrem. Minehava putuje k nové osadě, kde vládne rod Sokolů. Tam si najde i nového druha a ochránce. Jsem ráda, že žiju v dnešní době :-)