Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Bourdon - 2012
ISBN: 978-80-905173-0-1

Bourdon (2012) 978-80-905173-0-1 235

Vtipně propletené osudy čtyř kamarádů, kteří si dvacet let po maturitě zkusí položit otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. (Založil/a: al-ma)

Patrik Hartl Patrik Hartl
*10.09.1976

chrispe
  8. 11. 2012, 15:55
Opravdu je to taková víkendová kniha. Osobně jsem ji četla v každé volné chvíli, která se mi naskytla, protože mě zajímalo, jak se bude děj vyvíjet dál. Dokonce jsem překonala i počáteční depresivní pocity, kterými na mě kniha doléhala... protože tohle není jen o tom nechat se přenést do nějakého příběhu, ale i o tom uvědomit si, jak je to reálné a všudypřítomné. Konec byl podle mě už moc přepálenej, ale už během čtení mě napadalo několik lidí, kterým bych tu knihu ráda půjčila. (A musím ještě jednou poděkovat, že jsem ji dostala.)
jitmik
  13. 10. 2012, 19:56
Neurazí, pobaví, nabídne i zamyšlení. Některé situace rozesmějou, některé zase člověka zvážní. Každopádně dobrá kniha na strávení chmurného podzimního sobotního dne.
Elki
  26. 3. 2015, 9:41
četla sem knihy v opačném pořadí a ačkoli se mi Prvok,Šampon,Tečka a Karel líbila, na Erotikon nemá. Pochvala za humor a nápady..pan Hartl mě baví :)
Trina1
  25. 6. 2016, 20:58
Skvělé čtení... až na tři věci: vulgarismy, harpyje (jednou, snad i dvakrát by to i bylo vtipné, ale proč tak byly holčičky nazývány v celé knížce?), no a nakonec ten závěr :-(. Ale jinak se knížka velmi dobře a lehce četla, určitě se pustím do další.
Astonius
  4. 8. 2015, 9:15
Velmi lehké čtení na letní prázdninový čas - je to takový ten typ knihy, která se velice dobře a rychle čte a v okamžiku, kdy je čtena, velmi baví. Ale nijak neobohacuje, neudržuje (mě) v chtivosti všeho ostatního nechat a vrátit se k ní a po zavření poslední stránky obsah velmi rychle zapomenu. První polovina knihy byla pro mne zajímavější - záležitost s "plněním úkolů" - ve druhé části popisované mnohdy tragické události se mi zdály nevypointované - prostě se staly, možná to bylo takto napsáno záměrně, ale mě to tím pádem nijak nezasáhlo (jak by při jinak voleném slohu mohlo).
Margret
  20. 9. 2015, 14:24
Všichni porovnávají Erotikon a Prvoka. Erotikon = sranda, Prvok = zamyšlení. Knížku nikomu nutit nebudu (jak je mým dobrým zvykem, když jsem z nějaké knihy unesena), ale zároveň nikoho neodradím a schválím mu její přečtení.
Becky13
  7. 11. 2016, 7:28
Souhlasím s názorem většiny, že jde o příjemné "víkendové" čtení. Byla jsem na tvorbu pana Hartla zvědavá, protože vesměs všude na něj člověk slyší chválu a musím přiznat, že mě nezklamal. Když se člověk začte, tak už knihu z ruky nepustí, protože jej zajímá, jak to s hlavními hrdiny dopadne. Chválím propracované postavy, každý je jiný a přesto je něco spojuje. A myslím, že by tahle četba neuškodila nikomu, protože se člověk zase trošku zamyslí nad svým životem a nad tím, co je opravdu důležité a to docela nenásilnou formou. Prostě to z toho příběhu tak nějak vyplyne ....
Alkes
  23. 9. 2016, 11:31
Vyloženě zábava. Tramvajová knížka, dovolenková. Velice jsem se bavila při plnění úkolů a Prvoka, Šampóna, Tečku, Karla jsem si zamilovala. Mne kniha bavila, nic jsem od ní nečekala a bylo to příjemné překvápko. Určitě si přečtu další počiny autora.
candlessinka
  8. 10. 2015, 9:39
Výborná sonda do hlubin lidské duše: stojí za to být opravdu charakterním nebo jen sklopit hlavu, držet hubu a krok? Jak se postupem věku mění naše mladické studentské ideály? Kniha napsaná lehce, okořeněná humorem se zvláštním kouzlem a poselstvím "osvobozující běhu".
khoiba
  6. 10. 2015, 9:49
O něco slabší než Malý pražský erotikon, což je dáno asi i kratším příběhem. Nicméně syrovost a věrohodnost vykreslení postav a jejich životních osudů je opět bravurní a nikdy nezapomenu autorovu definici pro školní sraz a poměřování životních úspěchů.
blbiiiiinka
  16. 11. 2016, 9:16
Četla jsem první Malý pražský erotikon a poté tohle. Je cítit, že tohle je jeho prvotina, co se týče knižní tvorby. Kniha se mi líbila, přečetla jsem jí asi během dvou dnů v tramvajích a metrech. Konec mi přijde nedotažený, takový ustřihnutý, ale o tom život mnhody je, ne? Jedna vteřina a všechno najednou skončí....
Nelis
  14. 9. 2016, 13:44
strašně upocená kniha se snahou podbízet se ( sprostými slovy, slangovým jazykem). NUDA povrchního života.
Monika Prudičová
  26. 8. 2016, 11:45
Prijemne a pohodove cteni... i kdyz musim uznat, ze Erotikon byl lepsi...:-) ale uper ctiva knizka, doporucuji...
Dana Knopová
  27. 3. 2016, 22:59
Jako první jsem přečetla Erotikon, který mi přišel o něco lepší a hlavně delší :) další z knih, u kterých se netěšíte, až skončí. Tak Patriku, jen houšť :)
chancha
  1. 12. 2015, 8:52
Kniha nebyla špatná, ale na Pražský erotikon to nemělo. Možná kdybych byla chlap, ohodnotila bych knihu líp. Chyběl mi tam ten ženský pohled na věc.
PetiRe
  9. 8. 2015, 9:54
Hned poté, co jsem dočetla Erotikon, jsem běžela do knihkupectví a ukořistila další Partikův literární kousek. Ještě nikdy jsem nepřečetla knihu za jedno odpoledne. A musím říct, že mě nadchla o drobet více než Erotikon. Skvělý nápad, inspirující myšlenky ze života, zábavné a zárověň dojemné. Plné překvapení, jako je život sám.
Katrinn123
  9. 7. 2015, 21:05
Tato kniha mi byla doporučena, ale jelikož spíše preferuji světovou literaturu, mnoho jsem od ní nečekala. Pustila jsem se do čtení spíše z toho důvodu, abych ji mohla co nejdříve vrátit. Chyba! Kniha mne chytla prakticky hned od první kapitoly a nepustila. Musím říct, že jsem byla opravdu mile překvapena a Prvok, Šampón, Tečka a Karel mi budou chybět. Takže, za mne určitě pět hvězdiček.
vikhy
  14. 10. 2014, 18:14
Knihu jsem si koupila na dovolenou u moře. Nic velkého jsem nečekala, spíš jen takové oddechové čtení. Byla jsem ovšem mile překvapena. Výborně jsem se bavila i dojímala. Děkuji!
newmeex
  5. 10. 2014, 12:25
So called toilet literature, t.j. idealne na vysedavanie na zachode...coz nie je primarne minus, je to len taky mnou zavedeny zaner...
Gabřule
  31. 5. 2014, 17:45
Knihu jsem přečetla jedním dechem během sobotního odpoledne. Myslím, že každému občas proběhnou hlavou stejné myšlenky jako postavám k knize... A musela jsem si přiznat, že mně by chyběla ta odvaha se do toho pustit tak akčně jako oni... :-))
skupyy
  20. 7. 2012, 16:28
Zabavne cteni. Kniha ma vtip, lici vazne i nevazne problemy. S postavami se lehce sblizite a nejlepsi jsou ty absurdni situace do kterych se obcas dostanou, ktere zarucene pobavi. Prijemne oddechove, ale kvalitni pocteni... Skoda ze neni kniha delsi..