Království za story

Originální název: Království za story

Odeon - 2012
ISBN: 978-80-207-1437-4

Odeon (2012) 978-80-207-1437-4 80

Nahá Wanda hraje na piáno a mává při tom rukama jako pták křídly. Kdesi v jurtě popíjí český novinář vodku s jediným mongolským Pekelným andělem. Doktor Hrdlička stoupá obut do papírových krabic zamrzlou Nerudovou ulicí. V kapse ho hřejí konzervy čínského masa, on už se však těší šneky. Hrdiny povídkového výboru Petra Šabacha nacházíme v nejroztodivnějších situacích – kolika z nich se ale nenávratně promění život? (Založil/a: thierry)

Antonín
  9. 10. 2015, 16:05
Koukám, že jako u ostatních i já jsem ji dostal k nákupu. Je to hubený za hoďku sfouknutý. Něco dobrý něco slabší. Mě konkrétně se snad nejvíc líbila povídka "Neděle". To bylo dobrý story. Povídky moc nečtu, ale asi začnu. Ne, že by mě tato kniha na tuto myšlenku přivedla, ale mít přehled i v povídkách by nebylo marný. Přečíst ??? No ti co ji dostali k nákupu ano a ti co by si ji chtěli koupit si ji raději pučte od těch co ji dostali a uvidíte, že někteří ani nebudou trvat na vrácení.... =D
LeaLea
  14. 5. 2012, 8:19
Nebylo to špatné, ale na zadek se z toho čtenář taky neposadí. Možná jen prostě nejsem cílová skupina a potřebuju víc vtipu, akce, emocí. Na relaxaci, do vlaku nebo k vodě ideální.
chrispe
  19. 9. 2013, 18:54
Jednotlivé povídky začínají vždy slibně, avšak místo toho, aby gradovaly, jsou dotáhnuty do předvídatelného konce. Nebo možná ne tak úplně předvídatelného, ale ani překvapujícího nebo nijak zábavného či přemýšlivého. Vracet se k nim nebudu.
Ronnie
  18. 7. 2015, 0:01
Tuto knížku jsem kdysi dostala jako dárek k nákupu. Už si nepamatuji ty jednotlivé příběhy do detailů, ale pamatuji si, že se mi líbila mnohem víc než ta knížka, kterou jsem si zaplatila... :D
Adele
  9. 2. 2015, 11:39
No ani nevím co pořádně napsat... pro mě velké zklamání. Všechny knížky od Šabacha miluju, ale tohle jakoby ani nepsal on. Všechny povídky byly víceméně o ničem. Lehkost, styl a humor, které všechny jeho knížky bezesporu mají tato opravdu postrádá. Když vezmu v úvahu, že jeho knížky hodnotím 4nebo5* tady nemůžu dát víc než 2*, a i to mi přijde moc... škoda.
Samael
  28. 3. 2013, 21:33
Povídka s Wandou mě pobavila,ale to je asi vše.Jinak nuda.Je to dobré maximálně do čekárny k doktorovi.
melilotka
  22. 6. 2013, 23:15
Knížku jsem dostala jako bonus k nákupu. Sama bych si ji nekoupila. Mé hodnocení se víceméně shoduje s hodnocením ostatních. Takový střed - nebylo to špatné, ale zároveň ani nic extra. Taková oddechovka na cesty nebo k vodě.
Raggen
  5. 3. 2015, 17:07
Útlá povídková knížka je podle mě na zabavení tak na jeden večer, nebo čekání u doktora. Celkově moc povídky nemusím, mám radši rozvinutější příběhy, ale knížky pana Šabacha mám ráda, ať jsou jakékoliv. Tady mi chyběl obvyklý Šabachův vtip, povídky mi přijdou spíš rozpačité, jako by sám při psaní nevěděl o co vlastně půjde. Nějaký velký dojem ve mně nezanechaly a mám pocit, že třeba za půl roku už si ani žádnou nevybavím. Pokud si chcete od Šabacha něco přečíst, těmito povídkami rozhodně nezačínejte.
Francesco
  29. 1. 2014, 8:08
Oddychovka, která nenadchne ani neurazí. Knihu jsem dostal zdarma k nákupu, sám bych si jí určitě nekoupil. Nenáročné čtení tak na dvě hodinky
thierry
  26. 4. 2012, 11:37
Šest oddechových povídek, u kterých můžete na hodinku vypnout.
eleni.rat
  21. 7. 2013, 22:31
Půjčila jsem si jí doletadla, ale nakonec jsem se k ní dostala až o dost později. I když jsem jí četla sotva před měsícem, už si půlku z těch povídek nepamatuji. Nečetlo se to špatně, jako oddechové nenáročné čtení to je celkem příjemné, ale žádný hlubší dojem to ve mě nezanechalo..Takže asi stejně jako u předchozích komentářů - takový střed.
lenickaa
  12. 2. 2013, 20:11
Oddechové, některé povídky nudnější. Zejména poslední dvě povídky mě moc neoslovily. První byla docela vtipná.
Tuleník
  3. 6. 2012, 11:51

Tak nějak nevím - asi kdybych si ji koupila, tak bych litovala vyhozených peněz.

Některé povídky jsou vtipné, jiné drastické, některé rozpačité.

Celkový dojem - oddechové čtení pro klidné chvíle na ryze soukromá místa.
krabby
  26. 11. 2012, 13:21
Povídky se čtou příjemně, ale o nějakou mimořádnou údálost se nejedná. Knížku jsem dostal jako bonus k nákupu, sám bych si jí asi nekupoval. Ideální do metra :)
MarieB
  27. 1. 2016, 17:12
Dostala jsem ji také k nákupu. Je to taková čtecí jednohubka. Spíš sýrová, občas s česnekem. Prostě dobrá a místy lepší ;-). U mne též zabodovala "Neděle" po dočtení jsem ztuhla - konec je napsaný úžasně. :-D
v3s
  30. 6. 2014, 14:00
Pan Šabach měl tu smůlu, že jsem po této knize sáhl po přečtení Naháče od Davida Sedarise a to je opravdu nesrovnatelné. Přestože povídky mají podobný šmrnc a spád, Šabach v půlce ztratí dech a pointy (když už se vyskytnou) jsou takové utahané, ublemcané, prostě nuda nuda, šeď šeď.