Anatomie lásky

Anatomie lásky

Podtitul: vztahy otec-dcera, matka-syn a jejich vliv na budoucí partnerské vztahy

Originální název: N´y a-t-il pas d´amour heureux

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0402-2

Portál (2013) 978-80-262-0402-2 248
Portál (2010) 978-80-7367-701-5 247

"Nejlepší způsob , jak být šťastný, je být šťastný."
Vztahy otec-dcera, matka-syn a jejich trvalé důsledky. Psycholog a zkušený odborník na partnerské vztahy ve své Anatomii lásky uvádí předpoklady pro vytvoření vztahu, který by bylo možno za šťastnou lásku označit. Jako zdroje problémů, které ovlivňují vztah mezi partnery, autor uvádí nesprávné přijetí své identity, svého mužství nebo ženství, problémy v rodinách ze kterých partneři vyšli, zvláštní pozornost je věnována vztahům otec-dcera a matka-syn. Nedostatky minulosti tu podle autora z velké části vysvětlují současné problémy v partnerském vztahu. Vztahy a konflikty v rodinných a partnerských svazcích jsou dokreslovány konkrétními příběhy. (Založil/a: vrata_papinakova)

Guy Corneau Guy Corneau

Introvert
  15. 2. 2014, 19:37
Po slibném začátku trochu těžkopádné povídání. Nicméně našla jsem si tam pár myšlenek, za které jsem vděčná.