Co to je, když se řekne...

Co to je, když se řekne...
Poprvé vydáno celosvětově: 1968

TeMi CZ - 2007
ISBN: 978-80-903873-3-1

TeMi CZ (2007) 978-80-903873-3-1 296
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1968)

"Co to je, když se řekne..." je cyklus krátkých, pětiminutových pořadů, které vysílal Československý rozhlas po tři roky každý den. Vznikl v hlavní redakci pro děti a mládež, kde jsme ustavičně naráželi na známou skutečnost, jak s omezením humanitního vzdělání vymizelo z povědomí mladých lidí mnoho pojmů, které na celém světě patří k samozřejmé výzbroji průměrného vzdělance, ať jde o rčení antická, biblická či o taková, která jsou spjata s dějinnými událostmi nebo s uměleckými díly...
Dr. Olga Spalová, v Praze v březnu 1967 (Založil/a: PeťkaW.)

D.-e.-e.-
  25. 12. 2012, 23:19
Vynikající nápad na námět knihy. Příběhy jsou za sebou uspořádané tak, že plynule přechází z jednoho okruhu (Olymp, Řím, Ježíš, Židi, stašidla,...) do druhého, takže nemáte pocit chaosu. Naopak! Postupujete po jednotlivých - avšak provázaných - bodech, krůček po krůčku.
Je nad mé síly si ty krásné příběhy zapamatovat úplně všechny, ale i přesto jsem zase o něco moudřejší. :-)