Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Fregata pluje kolem světa

100%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Fregata pluje kolem světa
 Všechny obaly
Fregata pluje kolem světa
 Všechny obaly

Podtitul: Dobrodružství námořního kadeta Karla Kaliny


Originální název: Fregata pluje kolem světa
Poprvé vydáno celosvětově: 1942

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Albatros - 1969
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (1969)
Jaroslav Tožička (1942)

Příhody českého kadeta, které zažil na rakouské válečné lodi, konající námořně cvičnou a zeměpisně výzkumnou cestu kolem světa v letech 1857-1859. (Založil/a: milanr)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Luban
  7. 7. 2014, 19:15
Je to nádherná kniha mého dětství (před 70 roky), kterou již léta marně sháním po antikvariátech, abych se do ní znovu začetl a možná by se líbila i některému z mých četných vnoučat, které ke čtení vedu i když často prohrávám s notebooky. Je to příběh, který se skutečně stal i když jeho aktéři byli liter.postavami ale z celé atmosféry knihy mě upoutal duch soužití příslušníků mnohonárodnostního svazku t.zv."starého Rakouska",v kontextu s dnešní koncepcí spojování Evropských států.
Ondra77
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 11. 2012, 22:34
Je to dobrodružná knížka pro mládež, ale "dospělého", který je mladý duchem a na dobrodružných knihách odchován, zaujme a potěší také. Podle mne se tato kniha může směle měřit s jinými slavnými dobrodružnými knihami jak české, tak světové literatury. Zajímavé je – a to jsem se dozvěděl až v dospělosti (byla to totiž oblíbená knížka mého mládí) – že se tato výprava fregaty La Novara opravdu uskutečnila. Samotý příběh kadetů je samozřejmě fikce – a o to je zajímavější. Mimochodem, v Přírodovědeckém muzeu ve Vídni je na chodbě v (mám dojem) druhém patře model fregaty La Novara. A přes „app“ iBooks si můžete levně koupit knihu o skutečné cestě fregaty La Novara. Zajímavé na té knize je také to, jak vykresluje naprosto nenucenou mnohonárodní existenci lidí za Rakouska-Uherska. Hrdina románu, Karel Kalina, je Čech žijící s otcem v jadranském přístavu Terstu, kam se odstěhovali, mám dojem, z Chrudimi; Kalinův nejlepší kamarád je Alex Karaman, jehož otec byl, myslím, Chorvat či Slovinec a matka Italka - či obráceně - a tak dále. Je to vykreslení takového živého krásného evropského kontinua.