Podtitul: Polární dobrodružství Jana a Finna

Originální název: Ledovou stopou
Poprvé vydáno celosvětově: 1946

Státní nakladatelství dětské knihy - 1967

Státní nakladatelství dětské knihy (1967)
Ottovo nakladatelství (1946)

Dobrodružná námořní cesta dvou mladých chlapců, Čecha a Nora, na rybářském škuneru vodami Severního ledového moře, jejich přistání na pobřeží Alexandřiny země a po zdánlivém ztroskotání lodi jejich osamělé putování neznámoupolární zemí, plnou nebezpečí, které nakonec skončí šťastně. Knihu, jejímž autorem je významný vědec a současně i úspěsný autor knih pro mládež, doplňují vysvětlivky a pojmenování vyobrazených námořnických uzlů. (Založil/a: milanr)

Basta1912
  20. 1. 2014, 20:50
V dětství to byla moje nejoblíbenější kniha. Pořád jsem kreslila Finna a lodě a led :D Kdoví kam se originál knihy z babiččiny knihovny vytratil a po letech mi dalo spoustu práce sehnat si ji do knihovny. Ale teď už je u mě a má své jisté místečko na poličce mezi ostatními papírovými kamarádkami. Skvělý příběh pro mladé čtenáře, ale pochybuji, že by nadchl dnešní děti nebo mládež :/