Marcelo ve skutečném světě

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

CooBoo - 2012
ISBN: 978-80-7447-137-7

CooBoo (2012) 978-80-7447-137-7 302

Marcelo Sandoval slyší hudbu, kterou nikdo jiný neslyší. Je to jeden z projevů psychické poruchy podobné autismu, kterou trpí. Celý dosavadní život chodil na školu pro žáky se speciálními potřebami, ale toto léto se jeho otec rozhodl, že musí poznat skutečný svět a zaměstná ho ve své právnické firmě. Marcelo poznává, co je to zrada, zklamání, žárlivost, hněv i touha a láska, a učí se s tím vším vyrovnávat.
Tento jedinečný příběh je příběhem o spravedlnosti i krutosti světa kolem nás a o tom, že každý z nás může někdy zaslechnout hudbu své duše. (Založil/a: safety)

Kůstka
  27. 5. 2013, 10:47
Krásná ukázka toho, jak svět vnímá člověk s Aspergerovým syndromem. Jak jsou pro něj důležité úplně jiné věci, než pro toho "normálního" člověka a jak ho mrzí, že ho otec nebere takového, jaký je. Občas se mu nedivím, že je mu lépe v tom vlastním světě se svou VH.
Pim
  16. 7. 2014, 8:05
Skvělé. Dobrá, knížka, opět jedna z těch "jiných", které tak miluju, protože mě pohltí svou "jiností". Skvěle se četla. Zdá se, že se trochu roztrhl pytel s knihama o autismu a Aspergeru - anebo se mi jich dostalo v poslední době do ruky víc, než kdy dřív.
Nicméně u téhle knížky bych si dovolila tvrdit, že není tak úplně jen o Aspergeru, ale hodně taky o tom našem "skutečném" světě. Jací jsme, co se v něm vše děje. A jak možná už "pokrouceně" se díváme na svět. Právě v kontrastu s vnímáním člověka s Aspergerovým syndromem je to jasně viditelné. Nicméně Marcelo stejně překvapil...
NIPPON
  8. 10. 2012, 22:00
Marcelo má ten dar, že kudy prochází, tam donutí lidi vidět svět jinýma očima. Také on však prochází proměnou, když je přinucen ke konfrontaci s běžným životem. Celá kniha je vlastně psána z pohledu mladíka s čistou duší, který postupně ztrácí ochrannou skořápku, která jej dělila od běžného života a je tak donucen ke konfrontaci s realitou. Místy (hlavně v první polovině knihy) nebylo nouze o docela vtipné situace.
Katniss Lavender
  16. 9. 2015, 0:40
Naprosto dokonalá kniha, která vás nenechá chladnými. Vidět svět z pohledu Marcela je opravdu povznášející zážitek!!!
jamalka
  30. 4. 2013, 11:30
Velmi příjemné čtení, nutící nás k zamyšlení nad povrchností našeho světa a nesmyslnosti našeho jednání. Kam zmizela láska, porozumění a pomoc bližnímu? a opravdu nám zbývají jen ty peníze a kariérní postup?
E Vů Na
  29. 10. 2013, 16:26
Mít svůj vlastní svět není vůbec špatná myšlenka :) Marcelo s Aspergerovým syndromem vnímá věci úplně jinak! :) Jsou pro něj důležitější věci jak pro normálního zdravého člověka! :) A mít svůj styl hudby ,který slyší jen on! :) Super příběh!
Kata133
  14. 1. 2013, 15:42
Jedna z mála knížek, o které můžu říct, že mě něčím naplnila. Nádherně čistý Marcelo vhozen do světa, kde nikdo nepřemýšlí nad věcmi tak jako on. A přesto, že by to mělo být jeho vadou, já to brala jako jeho přednost. Úžasně(mile)napsané..každý den jsem se těšila až se ke knize budu moci znovu vrátit.
Christopher Boon
  2. 9. 2012, 15:18
Chlapec s Aspergerovým syndromem, který se "pere" s nástrahami skutečného světa, proč ne?! Tato kniha není o ději, tedy alespoň podle mě ne, tak tedy není třeba popisovat. Je o pocitu, který budete mít po přečtení, někde v hrudním koši mírně vlevo pod hrudní kostí. Tato kniha je jako správný tón, který správně zní...