Purpurová stuha

Purpurová stuha Originální název: Die Purpurrote Schleife

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2548-5

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2548-5 118

Trochu fantastický a trochu pohádkový příběh chudé dívky vypráví o lásce a naději, ale také o zoufalství a zradě. Cathy přichází do panského domu Worthingtonů jako služebná. Vládne zde ponurá atmosféra, kterou umocňuje výstřední a tajuplná povaha mladého pána Williama, nevlídné služebnictvo i okolní prostředí. Dům uprostřed temného lesa plného bažin střeží velcí černí psi. Náhoda chce tomu, aby se Cathy sblížila s mladým pánem. Podaří se jí však odhalit ponuré tajemství, které šlechtice obestírá? V knize se prolíná souvislé vyprávění s komiksem. (Založil/a: al-ma)

maurarita
  3. 9. 2015, 17:56
Pohádkový a fantastický příběh o chudé venkovské dívce která přichází do panského domu pracovat jako služebná.
Dandina1
  22. 10. 2013, 22:00
Tato knížka mě velmi zaujala výtvarnou formou a vzhledem, ale to je asi tak všechno. Děj mi přišel tak trochu o ničem a vlastně mě to vůbec nebavilo. Nevím, možná je to tím, že mám jíný vkus a mám ráda poutavý děj. Každopádně mě zarazil konec. Nevím jestli jsem blbá já nebo to bude v něčem jiném, ale vůbec jsem ten závěr nepochopila, nevím, co tím chtěl básník říct. No ale aspoň jsem si to přečetla a už budu vědět, že nemám soudit knihu podle obalu :)