Originální název: Bronzový poklad

Albatros (2008) 978-80-00-02098-3 152
Albatros (2001)
Olympia (1983) 141
Státní nakladatelství dětské knihy (1958) 165

Román z doby bronzové patří k nejpůsobivějším ze Štorchových příběhů. Vypráví nejen o časech dávno minulých. Napětí nás tentokrát doprovází od prvních řádků až do konce. Jeho nadčasovost je však skryta v hlavním hrdinovi, jenž je jiný než ostatní: nevyniká krásou a udatností, na první pohled mrzák - Skrček, bystrý, zvídavý a statečný kluk, který musí ujít dlouhou a nebezpečnou cestu a těžce dokazovat, že hodnotit člověka nelze jen podle vzhledu. Na své pouti hledá štěstí, ale především touží očistit svého otce neprávem obviněného z vraždy..

LadysR2
  29. 1. 2013, 7:20
Četl jsem 2x a pořád jsem se bavil. Otec i syn neprávem obviněni kvůli pokladu,vražda, mapa, cizí kmeny, rozuzlení. Parádní děj. Pro mě jasných 5
cheyene
  4. 8. 2010, 22:42
Bronzový poklad bych zařadil spíše mezi ty slabší štorchovky, ale i přesto se mi dobře četl a opět podával zajímavý náhled na dobu bronzovou u nás. Spojení Štorch + Burian tu opět funguje a (nejen) to je důvod, proč po této knize sáhnout do knihovny.
23.44
  3. 1. 2013, 18:21
Cením si hlavně dobových informací, jako třeba způsob života, vedení boje a uzavírání míru, cestování...a taky jednoduché principy chování, které by slušely i dnešní době... Ale jazyk je trochu archaický a myslím, že pro dnešní děti hůře pochopitelný.
nečik
  10. 11. 2011, 14:11
Také si myslím, že Bronzový poklad není to "NEJ" od Štorcha. Ale zaplať pánbůh za spisovatele jakým je Štorch. Jeho romány z dávných dob jsou totiž nádherné.
vladimirju
  30. 11. 2013, 23:55
Moje oblíbená knížka. Detektivka z doby bronzové. Dosti jsem hltal příběhy hlavních hrdinů.Určité archaismy mohou ale na dnešní děti působit trochu těžkopádně.
honzajh
  11. 2. 2011, 15:33
Podle mě nejlepší knížka, kterou Štorch napsal. Na konci je opravdu smutná, ale poutaví příběh o chlapci, který je jiný než ostatní je prostě vynikající.
DejnaDee
  23. 9. 2014, 11:24
Knížka mého mládí, jako všechny štorchovky,které jsem četla, co dodat, bylo to strašně moc fajn, fantazie pracovala na plno, napětí lezlo z každé stránky, byla jsem tehdy naprosto uchvácená skvělým dějem, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.