Pod cypřišem se sklenkou ouza a jiné příběhy

Pod cypřišem se sklenkou ouza a jiné příběhy Originální název: Pod cypřišem se sklenkou ouza a jiné příběhy
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nakladatelství Lidové noviny - 2012
ISBN: 978-80-7422-161-3

Nakladatelství Lidové noviny (2012) 978-80-7422-161-3 135

Po úspěchu knih Příběhy z olivového ostrova a Korfu bez průvodce nás Pavla Smetanová znovu svým netradičním způsobem zve na Korfu, aby nám představila ještě další půvaby a překvapení tohoto ostrova, pobavila nás příběhy jeho obyvatel, své rodiny i zážitky s turisty... Sama říká: "Nálada je v nich, nehledě na neustále omílanou finanční krizi, pořád stejná. Ani moje zážitky se nijak zvlášť nezměnily, jen já jsem o pár let starší, moje děti povyrostly a Adonis má zase další koníčky. Po čtrnácti letech tuhle zemi pořád ještě objevuji, snažím se ji pochopit, někdy ji nesnáším a jindy zase miluji a pomalu, ale jistě v ní nacházím svůj domov. Psaní o korfských deštích i modrém moři, o úřadech, škole, manželovi a dětech a lidech kolem mne se stalo neoddělitelnou součástí mého života." (Založil/a: al-ma)

Alena Tyityisová
  28. 11. 2016, 17:57
Mám Řecko ráda a tak proto jsem sáhla po této knížečce...čtení je vtipné a spoustu věcí i sama už znám. Jen mi to nepřišlo moc vtipné.
PetiRe
  22. 4. 2014, 16:12
Řekové jsou zvlášní národ...je zajímavé trochu nahlédnout do jejich duše a smýšlení. Hezké, čtivé, zábavné.